یک مرکز صحی در روستای لزیر مرکز دایکندی گشایش یافت

توسط محمد حنیف رضایی زاده 30 آذر, 1401 733 0

 

کلینیک فرعی صحی قریه لزیر مرکز ولایت دایکندی به مساحت 500 متر مربع زمین با هزینه 4میلیون 400 هزار افغانی از سوی ریاست هلال احمر ولایت دایکندی با حمایت مالی  صلیب سرخ کشورناروی به شکل کانکس ساخته شده بود، با حضور باشندگان محل و مقام های امارت اسلامی به بهره‎برداری سپرده شد.

در این مرکز درمانی، خدمات در زمینه های معاینات سراپا و زایمان ارایه می‏شوند.

این مرکز صحی با داکتر MD، قابله، نرس واکسیناتور، مشاورتغذی و دو محافظ امنیتی مجهز شده که از سوی صلیب سرخ کشور ناروی حمایت مالی می‏شود.

امین الله عبید والی دایکندی که در این محفل صحبت می کرد به مردم لزیر وعده هرنوع همکاری داد و گفت: امارت اسلامی بدون در نظرداشت جغرافیا، زبان و قوم ارایه خدمات خواهند کرد و دیگر ضروریات مردم نیز در آینده حل خواهند شد.

در عین حال، میراحمد هاشمی رییس جمعیت هلال احمر دایکندی فساد را یکی از عواملی خواند که در طول 22 سال به خواست مردم لزیر در راستای ایجاد کلینیک صحی توجه نشده است.

مردمان خسته از فقر و محرومیت در دل کوه پایه‏های لزیر مرکز ولایت دایکندی؛ سالهاست که از خدمات عمومی محروم بوده‏اند و حالا به ایجاد یک کلینیک فرعی صحی که در آن خدمات اولیه صحی ارایه می شوند، دل خوش کرده اند.

 مردمان لزیر که با ایجاد کلینیک فرعی صحی لزیر که از سوی صلیب سرخ کشور ناروی ساخته شده خوش حالی می کنند و خواهان ارتقای این کلینیک به شفاخانه هستند.

محمد تقی واعظی یک تن از باشندگان قریه غیبی در مصاحبه یی با شبکه رادیو نسیم خواهان ارتقای این کلینیک به شفاخانه حداقل بیست بستر شد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران