سخنگوی والی بامیان: عشر جمع‌آوری‌شده دوباره به فقرا توزیع می‌شود

مسولان محلی در ولایت بامیان می‌گویند که عشرجمع‌آوری‌شده در این ولایت دوباره به فقرا توزیع می‌شود. 

صبور سیغانی، سخنگوی والی این ولایت به رادیو نسیم می‌گوید که عشر به اساس حکم شریعت جمع‌آوری شده بود و دوباره به فقیرترین خانواده‌ها در بامیان توزیع می‌شود. به قول سیغانی، عشرجمع‌آوری شده زیر نظر والی بامیان و در یک پروسه دوام‌دار از طریق هیئتی متشکل از موی سفیدان و کمیسیون مردمی به مستحق‌ترین فرد توزیع خواهد شد. او افزود که تاهنوز مشخص نیست چه زمانی عشر جمع‌آوری شده به مردم توزیع می‌شود و از مقدار مجموعی آن نیز معلومات در دست ندارد. سیغانی تاکید دارد که اداره محلی بامیان تمام تلاشش را می‌کند تا به مردم این ولایت کمک‌رسانی صورت بگیرد.

در همین حال شمار باشندگان بامیان از این اقدام اداره محلی این ولایت استقبال می‌کنند. به باور آنان در شرایط سخت اقتصادی که مردم با آن مواجه هستند عملی شدن این موضوع به بهبود وضعیت زندگی مردم موثر است. اما تاکید دارند که در روند توزیع آن تلاش شود که مستحقین واقعی شناسایی شوند. 

محمد یک باشنده بامیان می گوید که اکثریت مردم زیر خط فقر قرار دارند و توانایی تهیه مواد سوختی و خوراکی را ندارند. محمد گفت: « این کار بسیار نیک است. تقریبا اکثریت مردم بسیار فقیر هستند، مواد اعاشه‌ای و سوخت ندارند.» و چمن نیز می‌گوید که اگر این کمک به افراد مستحق توزیع شود اقدام خوب است. چمن تاکید دارد که مسوولین محلی باید خانواده‌های فقیر تشخیص داده و کمک کنند.  

پس از روی کار آمدن اداره جدید در بامیان، مسوولین در ریاست زراعت و مالداری دست به جمع‌آوری عشر از سراسر این ولایت زدند. طبق قانون شریعت، از هر ده حصه‌ی حاصلات زراعتی و حیوانات دهاقین یک حصه آن عشر گرفته می‌شود.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 15 دی 1400 18:47
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران