مسابقات جام زمستانی فوتبال در بامیان با پیروزی «تیم جاویدان» پایان یافت

تورنمنت جام زمستانی فوتبال در بامیان که میان شش تیم از 15 روزز قبل در میدان ورزشی «شهید مزاری» آغاز شده بود با پیروزی تیم جاویدان به پایان رسید.

این مسابقات از تاریخ هشتم جدی  آغاز شده بود آخرین بازی به روز جمعه، بیست‌و چهارم جدی میان تیم‌های جاویدان و ذوالفقار برگزار شد که تیم جاویدان توانست با اختلاف یک گل برنده مقام اول رقابت‌ها شود. 

عبدالهادی فروتن، شهردار شهر بامیان که در دیدار پایانی این مسابقات حضورداشت، جوانان را به ستون فقرات جامعه تشبیه کرد و نقش آنان را در رشد جامعه مهم بیان کرد. فروتن بر حمایت بیشتر این قشر جامعه تاکید کرد و افزود که شهرداری بامیان به حمایتش از ورزش‌کاران در این شهر ادامه می‌دهد.

محمد امان رهگذر، کاپیتان تیم ورزشی ذوالفقار از حامیان  جام زمستانی فوتبال ابراز قدردانی می‌کند. اما او از نبود امکانات همچون زمین ورزشی معیاری برای تمرینات شان اظهار نگرانی کرد. رهگذر از مسوولین حکومت محلی در بامیان خواست که به وضعیت ورزشکاران توجه کرده و امکانات ورزشی برای آنان فراهم کنند.

او افزود: «دلیلی که ورزش در بامیان رشد نکرده است مشکلات اقتصادی و نبود امکانات ورزشی در این ولایت است. در سایر ولایات بالای ورزش‌کاران سرمایه گذاری می‌شود، برای شان وسایل تهیه می‌شود.» 

به قول وی، اما در بامیان مسوولین زمین‌ ورزشی را با قیمت بلند در اختیار ورزش‌کاران قرار می‌دهد و ورزشکاران بامیان توان پرداخت این هزینه را ندارند. 

 مسابقات جام زمستانی بامیان حدود 15 روز قبل با اشتراک تیم‌های ذوالفقار، جاویدان، بهار آزادی، عقابان مرکز، شاه فولادی و استقلال شیبر آغاز شد. این تورنمنت به حمایت مالی و تخنیکی مسئولین تیم‌های شش‌گانه، ریاست شهرداری بامیان و فدراسیون فوتبال بامیان برگزار شد. 

این بازی‌ها در در حالی برگزار شد که قبل از این شهر بامیان در فصل زمستان شاهد رقابت‌های مختلف ورزشی مخصوص فصل برف و باران بود، اما امسال تاهنوز از این رقابت‌ها خبری نیست. در حالی که کارشناسان باور دارند برگزاری چنین مسابقات برای رشد صنعت گردشگری و بلندبردن اقتصاد مردم موثر است.

در حال حاضر تنها برخی رقابت‌های فوتبال، والیبال و بزکشی در مرکز و ولسوالی‌های بامیان برگزار می‌شود. با آن‌هم شمار از این فدراسیون‌های ورزشی در این ولایت از نبود تجهیزات و زمین بازی شکایت دارند. 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 25 دی 1400 18:25
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران