ورزشکاران دایکندی پیرامون مشکلات شان نشست خبری برگزار کردند

توسط احسان مهدوی 20 بهمن, 1399 1040 0

فدراسیون ملی فوتبال دایکندی نشست خبری را تحت عنوان «شناسایی چالش‏ها و فرصت های ورزشی» در مرکز این ولایت با حضور نمایندگان نهادهای ورزشی برگزار نمود. 

احمد مظفری، سرپرست فدراسیون ملی فوتبال در دایکندی نبود مکان‏های معیاری ورزشی، نبود امکانات کافی، عدم هماهنگی میان فدراسیون‏ها و نهادهای ورزشی و عدم حمایت اداره محلی و آمریت ورزشی از ورزشکاران را  از مهم ترین چالش‏ها فرارو ورزشکاران این ولایت بیان داشت.

او افزود؛ فرصت ها در دایکندی برای ورزشکاران موجود است اما هیچ نهاد و یا مقامی آنها را حمایت نمی‏کنند.

آقای مظفری از بی‎‏عدالتی در اختصاص بودجه انکشافی در بخش ورزش یاد نموده و آنرا تبعیض آشکار علیه ورزشکاران خواند.

وی همچنان از تخریب شدن استیدیوم ورزشی دایکندی یاد نموده و آمریت ورزشی را در قبال آن بی‏تفاوت خواند و بیان داشت که اگر این استیدیوم به فدراسیون فوتبال واگذار گردد، آنها می‏توانند آن را ترمیم کنند.

در همین حال محمدزمان فولادی، یکی دیگر از اعضایی پنل نیز از نارسایی ها در بخش ورزش یاد نموده گفت: ورزشکاران دایکندی هیچ حامی مالی ندارند و مسئولین به آنها اهمیت نمی‏دهند.

عیدمحمد دیانت، استاد ورزشی در دایکندی از پیشرفت های ورزشی بانوان در این ولایت یاد نموده گفت: این دختران ورزشکار حتی در رشته فول رزم در نقاط دوردست مانند کجران، کیتی و تمران فعالیت دارند و نباید جلو پیشرفت شان گرفته شود.

او نیز گفت: تا حال آمریت ورزشی دایکندی ورزشکاران را حمایت نکرده و آنها مجبور اند تا از هزینه شخصی شان به مسابقات ملی اشتراک ورزند.

در این نشست خبری همچنان برای 16 تن از ورزشکارانی که در تابستان امسال آموزش مربی گری را فرا گرفته بودند، سند مربیگری درجه دی فوتبال از سوی نمایندگی فدراسیون ملی فوتبال افغانستان در دایکندی توزیع گردید.

با این حال ورزشکاران ولایت دایکندی نیز از مشکلات مانند؛ نبود مکان ورزشی، عدم حمایت مالی مسئولین و اندک بودن تجهیزات شکایت دارند.

گلچهره احمدی، یک تن از بانوان ورزشکار گفت: "باوجود تحمل تمام دشواری ها روزانه به ورزش می‏رود، اما در مسیر برگشت هنوز هم با مشکلات اجتماعی روبرو است."

وی گفت: نبود مکان مناسب ورزشی برای دختران باعث گردیده تا تعداد از آنها نتواند به فعالیت های ورزشی شان ادامه بدهند.

شکایت ها از بخش ورزش در ولایت دایکندی تازگی ندارد. بارها ورزشکاران این ولایت از اداره محلی، ارگان های مسئول و مردم ولایت دایکندی شکایت داشته‏اند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران