178 تن از دانشگاه دولتی دایکندی فارغ شدند

توسط سلطان علی جوادی 12 قوس, 1401 216 0

 

178 دانشجوی پسر و دختر از دو دانشکده تعلیم و تربیه و زراعت دانشگاه دولتی دایکندی فارغ التحصیل شده و امروز(شنبه،12 قوس) فراغت شان را در نیلی مرکز ولایت جشن گرفتند.

این محفل با حضور پرشور والدین دانشجویان و مسئولان محلی در دانشگاه دولتی دایکندی «بند رمکک»برگزار شده بود.

ناصر حنظله رئیس دانشگاه دولتی دایکندی گفت، در چهارمین دور فراغت دانشجویان دانشگاه دولتی 178 دانشجو دختر و پسر از این دانشگاه فارغ شده اند.

 به گفته وی، فارغ شدگان شامل؛ 118 دختر و 60 پسر می باشند.

با این حال، فارغ شدگان با اینکه خوشحال اند، اما نگران آینده کاری شان هستند. 

نازدانه ابراهیمی یکی از فارغ شدگان می گوید، در جریان 4 سال چالش های زیادی فراروی تحصیل آنان بوده اند، اما با متقبل شدن زحمات توانستند این مقطع تحصیلی را پشت بگذرانند.

او، شیوع کرونا، تغییر نظام و اعمال محدودیت ها، نداشتن لیلیه، دوری راه و کمبود امکانات درسی را از چالش های عمده‏ی دوره تحصیلی شان بیان داشت.

فاطمه حسینی یکی دیگر فارغ التحصیلان از حکومت سرپرست می خواهد زمینه تعلیم و تحصیل را برای پسران و دختران برابر فراهم نموده و بگذارند، دختران تحصیل نمایند.

به گفته وی، پیشرفت جامعه زمانی رقم خواهد خورد که زنان نقش بارز را در تمام بخش ها داشته باشند.

فارغ شدگان از حکومت خواستند زمنیه کاری را برای آنها فراهم کرده و در ضمن؛ در قسمت افزایش دانشکده ها در دانشگاه دولتی توجه داشته باشند.

از سوی دیگر؛ امان الله عبید والی دایکندی به فارغ شدگان گفت، شما با سرمایه های بیت المال تعلیم و تحصیل نموده اید، حالا باید مسئولیت خویش را در قبال جامعه ادا نمایید.

او افزود، امارت اسلامی هیچگاه مخالفت تعلیم و تربیه نبوده بلکه در صدد بهبود آن است.

وی علاوه نمود، اداره محلی سعی تلاش خواهد کرد تا زمینه های کاریابی برای نیروی جامعه دایکندی فراهم و از آن ها در ابادی وطن استفاده نمایند.

فارغ شدگان تاکید ورزیدند، دانشجویان سرمایه عملی جامعه می باشند و باید عالی تربیه گردد. 

تجهیز و تمویل دانشگاه دولتی، ساخت خوابگاه ها برای دانشجویان، استخدام کدرهای متخصص، بروزسازی سیستم درسی عدم تبعیض میان پسران و دختران از دیگر خواست های فارغ شدگان از حکومت امارت اسلامی بودند

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران