آغاز مسابقات لیگ فوتسال ولایت دایکندی

توسط سلطان علی جوادی 24 میزان, 1401 125 0

فدراسیون فوتبال ولایت دایکندی مسابقات لیگ فوتسال این ولایت را با اشتراک 20 تیم در مرکز این ولایت آغاز نمود. 

نصرالله وفا سرپرست فدراسیون فوتبال ولایت دایکندی گفت، در این مسابقات 20 تیم از باشگاه‎های مرکز و ولسوالی های دایکندی اشتراک ورزیده اند و در4 گروپ با هم به رقابت خواهند پرداخت.

وفا هدف از برگزاری این رقابت ها را شناسایی چهره‏های برتری ورزشی و رشد فوتسال در این ولایت بیان نمود. او علاوه نمود، این رقابت‎ها در استدیوم ورزشی ناصرخسرو پی‎گیری و به مدت دو هفته ادامه خواهد یافت.

رئیس فدراسیون ولایت دایکندی افزود، این مسابقات از سوی این فدراسیون برگزار و هیچگونه حامی دیگر ندارد.

با این حال، ورزشکاران دایکندی از برگزاری این مسابقات ابراز خوشحالی می نماید، اما از نبود مکان تمرینی، وسایل و امکانات ورزشی و عدم حمایت حکومت شکایت دارند.

محمد یکی از ورزشکاران می‎افزاید، در دروان جمهوریت و هم اکنون مسئولان ورزشی هیچگونه حمایت و برنامه ای را جهت رشد ورزش فوتبال نداشته بلکه تا اکنون فدراسیون فوتبال ولایت دایکندی از سوی فدراسیون فوتبال کشور به مرکز رسمیت شناخته نشده و هیچگونه بودجه به این فدراسیون اختصاص نمی‏یابد.

او می‏گوید، در جریان سال های گذشته و هم اکنون ورزشکاران از هزینه شخصی شان مسابقات را جهت رشد ورزش فوتبال و فوتسال برگزار می نمایند.

با این حال، نصرالله وفا رئیس فدراسیون ولایت دایکندی مشکلات و انتقاد ورزشکاران را پذیرفته می‎گوید، در سال آینده با به رسمیت شناختن این فدراسیون و اختصاص بودجه، رقابت های بیشتری جهت رشد ورزش فوتبال برگزار خواهند شد.

ورزشکاران دایکندی می گویند، فدراسیون این ولایت تمام معیارات را جهت به رسمیت شناختن تکمیل نموده‏است، اما فدراسیون فوتبال کشور با ورزشکاران برخورد دوگانه دارد.

براساس گفته رئیس فدراسیون فوتبال دایکندی در افتتاحیه این رقابت ها، سه دیدار برگزار شد که تیم جهش صلح 10 بر 2 از سد طوفان مرکز، آزادی شهرستان 5 بر 2 از سد اتحاد صدخانه و صحت عامه 7 بر 1 از سد شهرداری شهر نیلی گذشتند.

وفا علاوه نمود، فردا(دوشنبه، 25 میزان) تیم های امید میوند- قوماندانی، نسل نوین- کهکشان و منتخب لزیر- معارف لزیر قبل از ظهر مقابل صف‏آرایی خواهند نمود.

 

 

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران