حسین‌علی خاوری: برای ایجاد مراکز امتحان در غور و دایکندی کار جریان دارد

توسط مسعود اختیاری 16 فروردين, 1400 3582 0

حسین علی خاوری رئیس ریاست اصلاحات اداری و خدمات ملکی بامیان می‌گوید که ایجاد یک مرکز امتحانات در ولایت‌های دایکندی و غور در پلان کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی قرار دارد. 

آقای خاوری در یک گفتگویی اختصاصی با شبکه رادیو نسیم گفت که ابتدا در ولایت غور و نیز امسال یا سال آینده یک مرکز امتحان در ولایت دایکندی ایجاد خواهد شد.

در ولایت‌های دایکندی و غور مراکز اخذ امتحان هنوز ایجاد نشده است. کاندیداهای که در بست‌های خدمات ملکی از این دو ولایت درخواست می‌دهند برای سپری کردن امتحان باید به ولایت بامیان بیایند. 

در بخش دیگر از این مصاحبه، آقای خاوری گفت که امسال تلاش می‌کنند حضور زنان در اداره‌های دولتی بامیان را از 17 به 30درصد افزایش دهند.

او در مورد استخدام افراد دارای معلولیت نیز گفت که طبق فیصله‌ای که انجام شده است، اداره‌های دولتی بامیان مکلف هستند که 3درصد از کل شمار کارمندان خود را از میان این افراد استخدام کنند.

رئیس اصلاحات و اداری و خدمات ملکی بامیان یادآوری کرد که در یک سال گذشته دست‎آوردهای خوبی داشته‌اند. از آن جمله به برگزاری «موفقانه» امتحانات دسته جمعی بست‌های خدمات ملکی (204 بست در بامیان)، استخدام در 120بست سه تا شش و تکمیل کردن پروسه استخدام 80 بست خدماتی( بست های هفت و هشت) اشاره کردند. 

آقای خاوری گفت که پروسه نظارت و ارزیابی در سال جدید مطابق طرزالعمل جدید که مطابق نیازمندی‌های نو تهیه شده، انجام خواهد شد. 

به قول وی، طبق این طرزالعمل، پلان‎ها مبتنی بر یک نتیجه، افزایش اطلاع رسانی و آگاهی دهی، تطبیق قوانین و پالیسی‎های از جمله؛ مقرره اجراات اداری و تطبیق قانون منع خشونت علیه زنان انجام خواهد شد.

کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی در مرکز و ریاست‌های آن در ولایت‌ها بر سه موضوع اخذ امتحان/ استخدام، نظارت و ارزیابی پروسه و رسیدگی به شکایت‌ها تمرکز دارند. 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در سه شنبه, 17 فروردين 1400 21:49
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران