بامیان میزبان ششمین دور رقابت های «ماراتون» با اشتراک ۶۰۰ورزشکار

توسط انور سعادتیار 02 عقرب, 1399 275 0

بامیان میزبان ششمین دور رقابت های «ماراتون» با اشتراک ۶۰۰ورزشکار

ششمین دور رقابت های دوش(ماراتون) با اشتراک ۶۰۰ورزشکار دختر و پسر از هشت ولایت کشور از سوی فدراسیون های ماراتون افغانستان، تربیت بدنی ودیگر نهاد ها در ولایت بامیان برگزارشد.

در این دور رقابت های ماراتون ورزشکاران دختر و پسر در سه فاصلهٔ یک کیلومتری، ۱۰کیلومتری و ۴۲کیلومتری به مصاف هم رفتند، که پنج ورزشکار از کشور های فرانسه، سویس، آمریکا نیز با ورزشکاران افغان رقابت کرده اند.

برگزارکنندگان این رقابت ها، هدف از برگزاری ششمین دور رقابت های ماراتون را برقراری صلح در کشور، صحتمندی و رشد صنعت گردشگری در بامیان عنوان می کنند.

گل‌حسین بای‌زاده از برگزار کننده این مسابقات می‌گوید که در سال‌های گذشته حضور ورزشکاران خارجی در رقابت های ماراتون افغانستان پر رنگ بود، اما امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا و ایجاد محدودیت های ناشی از آن، تنها پنچ ورزشکار خارجی در ششمین دور رقابت های ماراتون بامیان اشتراک کردند.

به گفتهٔ بای‌زاده ۵۰درصد اشتراک کنندگان این رقابت ها را دختران تشکیل می دهند که در فاصله ۴۲ کیلومتری این مسابقات در بخش آقایان کریم از کابل، نبی و جاوید از بامیان به ترتیب مقام های اول،دوم و سوم و در بخش بانوان حسیبه حسینی، مرضیه نظری و عاقله هاشمی مقام های نخست تا سوم را کسب کرده اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران