رقابت اسکی ویژه دختران به مناسبت روز جهانی آموزش در بامیان برگزار شد

توسط مسعود اختیاری 04 دلو, 1399 528 0
دختر اسکی باز بامیان دختر اسکی باز بامیان مسعود اختیاری

ریاست اطلاعات و فرهنگ، مرکز آموزشی لینکن و باشگاه ورزشی عقاب رقابت اسکی ویژه دختران را به مناسبت روز جهانی آموزش در بامیان برگزار کرد. در این رقابت ده بانو از چندین باشگاه اسکی ولایت بامیان اشتراک کرده بودند. 

اسحاق موحد رئیس اطلاعات و فرهنگ بامیان گفت که رقابت اسکی میان دختران به مناسبت آموزش و آموزش در سایه صلح برگزار شده است. به گفته‌ی موحد سلسله رقابت ها هر هفته میان گروه های سنی مختلف تا پایان زمستان ادامه خواهد داشت. 

در سال های اخیر، ورزش اسکی در بامیان علاقه مندانی از میان دختران نیز به خود جلب کرده است. 

افضل نوری مسئول باشگاه اسکی عقاب گفت که حضور دختران اسکی باز در سه سال اخیر در این ولایت افزایش پیدا کرده، اما کمبود امکانات همواره یک چالش بوده است. 

فریبا احمدی، زهرا نوری و سحر نوری به ترتیب توانستند با کمترین زمان نسبت به هفت اسکی باز دیگر به نقطه پایانی برسند و به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کنند.

فریبا احمدی که سابقه پنج سال بازی های اسکی را در رقابت های داخلی و خارجی دارد، از کسب مقام اول این رقابت خوشحال است. فریبا گفت که از جنگ خسته است و آرزو دارد که با آمدن صلح بتواند در رقابت هایی اسکی با دختران از ولایت های دیگر افغانستان اشتراک کند تا برای رقابت های جهانی آمادگی داشته باشد. 

زهرا نوری در این رقابت بعد از فریبا احمدی در مقام دوم قرار گرفت. زهرا خطاب به دختران گفت که هیچ وقت تسلیم نشده و برای ثابت کردن توان‌مندی خود آموزش را رها نکنند. 

در فصل زمستان بامیان شاهد رقابت های ورزشی ویژه زمستانی است. شهروندان این ولایت به خصوص روز های آخرهفته در دامنه‌ی سلسله کوه های بابا به تمرین بازی های زمستانی همچون اسکی و اسکیت می‌پردازند. کودکان و بازی‌گران دختر و پسر غیرحرفه‌ای نیز در اطراف میدان اصلی رقابت ها، با بشکه و لاستیک موتر سر تا پای دامنه‌های پر برف کوه بابا را می‌پیمایند. 

.  

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 04 دلو 1399 18:52
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران