آغاز بازی های اسکی در بامیان؛ حکومت ورزش‌کاران را حمایت نمی‌کند

توسط مسعود اختیاری 12 جدی, 1399 431 0

بازی های اسکی با حضور ده ها اسکی باز دختر و پسر در شهر بامیان آغاز شد. فدراسیون اسکی بامیان می‌گوید که به مناسبت آغاز سال نو میلادی و اولین برف در این شهر بازی های اسکی و ورزش های زمستانی را آغاز کرده‌اند. 

افضل نوری رئیس فدراسیون اسکی در ولایت بامیان می‌گوید ده ها دختر و پسر ورزش‌کار به صورت انفرادی و از کلپ ها در آغاز بازی های اسکی اشتراک کرده‎اند. 

نوری می‌گوید که به دلیل ناامنی‌ها و کوید-19 نتوانسته برنامه‌ای رقابتی مشخصی طرح‌ریزی کنند. رئیس فدراسیون اسکی بامیان همچنان می‌گوید که حکومت محلی این ولایت و حکومت مرکزی به ورزش علاقه‌مندی ندارد و ورزش‌کاران را حمایت نمی‌کند. 

ریحانه محمدی که حدود 4 سال است اسکی می‌کند، می‌گوید که به دلیل ناامنی و کوید- 19 امسال اسکی و اسنوبورد به تاخیر برگزار شد و امیدوار است که فدراسیون اسکی بتواند رقابت هایی خوبی برگزار کند تا در آن درخشش داشته باشند. 

علی جان احمدی یکی دیگر از اسکی‌بازهای بامیان می‌گوید که به اسکی بسیار علاقه‌مند است و آرزو دارد که افغانستان روزی در تمام رشته های ورزشی ورزشکار داشته باشد. علی جان امید دارد که روزی ورزشکاران از سی‌وچهار ولایت افغانستان و ورزشکارانی خارجی در بامیان در بازی های اسکی اشتراک کنند.  

در چهارم قوس امسال دو انفجار پیهم در شهر بامیان کشته و زخمی برجاگذاشت. حالا نگرانی هایی وجود دارد که ناامنی به همراه کوید 19 بر زندگی مردم و اقتصاد شهرهای توریستی همچون بامیان تاثیر منفی بگذارد. در حالی که امید می‌رود برگزاری رقابت های ورزشی همچون اسکی بتواند بر روحیه ورزشکاران و گردش‌گران تاثیر مثبت داشته و اندکی فضای ترس و جنگ در افغانستان را دگرگون کند. 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 04 دلو 1399 18:59
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران