در یکسال؛ درپی رویدادهای ترافیکی در دایکندی 45 تن کشته و 114 تن زخمی شده‏ اند

توسط سلطان علی جوادی 09 عقرب, 1401 53 0

مراسم فاتحه خوانی از سوی قوماندانی امنیه دایکندی به منظور یاد بود از جان باختگان حادثه ترافیکی روز گذشته میرامور و غم شریکی با خانواده آنها در نیلی مرکز ولایت دایکندی برگزار شده بود، مسئولان مدیریت ترافیک گفتند، در جریان یک سال و اندی در پی وقوع رویدادهای ترافیکی در سطح این ولایت 45 تن کشته و 114 تن دیگر زخمی شده‏ اند.

اسحاق علی رشیدی مدیر ترافیک ولایت دایکندی گفت، در جریان یکسال گذشته در این ولایت 191 حادثه کوچک، 5 حادثه متوسط و 15 حادثه کلان ترافیکی به وقوع پیوسته اند.

به گفته وی، باختگان این رویداد‏ها شامل؛ 4 طفل، 14 خانم و 27 می باشند.

براساس معلومات این اداره، بیشترین قربانیان این رویدادها باشندگان ولسوالی میرامور دایکندی می باشند. 

روز شنبه(7 عقرب) در پی منحرف یک عراده موتر نوع فلانکوچ از جاده در ساحه کوتل«سر اسپک اونکه» در ولسوالی میرامور دایکندی 10 تن کشته و 8 تن دیگر زخمی شده اند.

سخنرانان در این مراسم تاکید بر رعایت قوانین قوانین از سوی رانندگان نموده و دلایل وقوع این رویدادها را خرابی‏ها جاده‏ها، سرعت غیرمجاز، عدم رعایت قوانین ترافیکی، بی‎توجهی رانندگان و انتقال وزن غیزمجاز توسط موترداران بیان داشتند.

خداداد رامشگر یکی از جوانان، حوادث ترافیکی را از پر تلفات ترین رویدادها در دایکندی بیان داشته گفت، سالانه ده‏ها تن کشته و زخمی می شوند.

او گفت، چندین سال است راه‏های مواصلاتی دایکندی ترمیم و عریض سازی نشده اند و همچنان رانندگان نیز در قسمت محافظت جان مسافران بی توجه اند.

 وی از مسئولان اداره محلی دایکندی خواست که در قسمت ترمیم جاده ها اقدام کرده و همچنان مدیریت ترافیک باید در توزیع جواز رانندگی نهایت دقت را به خرج دهند.

در همین حال، صدیق الله عابد قوماندانی امنیه دایکندی ضمن غم شریکی با خانواده های جان باختگان رویداد ترافیکی میرامور از تمام مسئولان ادارت ذیربط خواست که در اجرای مسئولیت های شان صادقانه عمل نمایند.

او گفت، از اداره ترافیک دایکندی حمایت همه جانبه خواهد نمود و به هیچ کس اجازه نخواهد داد که در امور این اداره دخالت نماید.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران