موسسه «رازی» فعالیت خودرا در ولایت دایکندی آغاز نمود

توسط سلطان علی جوادی 28 میزان, 1401 212 0

 

موسسه انکشافی و اجتماعی «رازی» برای نخستین پروژه جدید خویش را تحت«آبادی» در ولایت دایکندی آغاز نمود.

رضا اکبری مسئول ولایتی دایکندی موسسه «رازی» گفت، این نهاد در 2008 میلادی فعالیت خودرا در زون غرب کشور آغاز و پروژه‏های مختلفی را در بخش های کشاورزی، آموزش حرفه و فن، توانمند سازی اقتصادی زنان و حمایت از افراد بی‏بضاعت و آسیب پذیر تطبیق نموده‏اند.

او گفت، حالا این موسسه فعالیت خویش را در ولایت دایکندی آغاز نموده و در پروژه تحت عنوان«آبادی» زمینه آموزش حرفه فن و فن را در بخش‎های خیاطی، ترمیم وسایل منازل و موتورسایکل سازی برای 175 تن از افراد بی بضاعت و بی‏پرست فراهم نموده است.

او افزود، این افراد به مدت 6 ماه آموزش خواهند دید.

به گفته اکبری، در ختم آموزش، وسایل و تجهیزات کاری برای مستفید شوندگان نیز توزیع می گردد.

در همین حال، مصطفی صالح رئیس اطلاعات و فرهنگ دایکندی از آغاز کار این موسسه ابراز خرسندی نموده و از تمام مستفدین خواست تا از فرصت پیش آمده حد اکثر استفاده نمایند.

از سوی دیگر، سخی سعادت یکی فعالان مدنی دایکندی تطبیق این پروژه را در راستایی بهبود وضعیت اقتصادی مردم مهم خواند. به گفته وی، مستفدین با فراغت از این دوره‏آموزشی می‏تواند با ایجاد تجارت های کوچک، وضعیت اقتصادی شان را بهبود ببخشند.

با این حال، ریحان رضایی یکی از مستفید شوندگان این برنامه می‎گوید، با فراگیری این آموزش قصد دارد در بخش‏های صنایع دستی زنان سرمایه گذاری نموده و در آن بخش پیشرفت نماید.

اکبری علاوه نمود، این پروژه از طرف دفتر UNDP حمایت مالی و از سوی موسسه مجادله برضد گرسنگی حمایت تخنیکی می گردد.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران