مراسم ختم قرآن به مناسبت روز عاشورای حسینی در مرکز دایکندی برگزار شد

توسط سلطان علی جوادی 20 اسد, 1401 200 0

ریاست امربالمعروف و نهی المنکر ولایت دایکندی به مناسبت روز عاشورای حسینی شهادت امام حسین علیه السلام نواسه پیامبر بزرگ اسلام مراسم ختم قرآن کریم را در نیلی مرکز ولایت دایکندی برگزار نمود.

در این برنامه مقام های محلی امارت اسلامی، علمای دینی شیعه و سنی و کارمندان ادارات دولتی اشتراک ورزیده بودند. در مراسم ضمن برپایی ختم قرآن کریم، علمای دینی به اهداف قیام امام حسین و جایگاه شهید و شهادت به ایراد سخن پرداخته و همچنان بر ایجاد همدلی، همدیگر پذیری و برادری میان امت اسلامی تاکید نمودند.

رحمت الله مدثر رئیس معارف دایکندی اهداف قیام امام حسین را مبارزه با ظلم و فساد و دنیا پرستی، اصلاح امت مسلمین، تحریف زدایی دینی، احیای سنت نبوی و امرباالمعرف و نهی از منکر بیان داشت.

او گفت، از حسین درس آزادی و آزادگی باید آموخت.

از سوی دیگر، حبیب الله اکبری رئیس شورای علمای دایکندی روی عزت مندی کشور اسلامی صحبت نموده گفت، زمانی یک اسلامی به عزت مندی و رفاه اجتماعی می رسد که میان حاکمان و رعیت آن؛ وحدت، برادری و برابری و روحیه استقلال طلبی حاکم بوده و حکومت گام های جدی را روی استقلال اقتصادی بردارند.

او گفت، نیازی جدیست که مقام های امارت اسلامی روی بهبود وضعیت اقتصادی مردم افغانستان متمرکز شده و از نیروهای نخبه و با استعداد جامعه استفاده موثر می نمایند.

سخنرانان دیگر مراسم روی اتحاد و همدلی، پیروی از سنت های نبوی، مبارزه با فساد و بی حجابی و برپایی حکومت مستقل اسلامی تاکید ورزیدند.

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران