رئیس شورای علمای دایکندی خطاب به طالبان: حکومت بر بدن ها پایدار نخواهد بود

توسط سلطان علی جوادی 16 عقرب, 1400 326 0

حبیب الله اکبری رئیس شورای علمای دایکندی در سی و یکمین سالیاد شهادت صادقی نیلی و چهاردهمین سالروز شهادت مصطفی کاظمی در مسجد جامع نیلی- مرکز دایکندی سخنرانی می کرد و گفت: قدرت برای هیچ کسی تضمین کننده نیست بلکه رفتارهای عادلانه و انسانی؛ قدرت را پایدار می سازد.

وی خطاب به مسئولان امارت اسلامی در دایکندی گفت: اگر می خواهید حکومت تان پایدار باشد، باید در قلب مردم حکومت کیند.

 او تاکید کرد: امارت اسلامی می تواند با رویه و رفتار عادلانه بر قلب های مردم حکمرانی کند.

آقای اکبری افزود: مسئولان امارت اسلامی باید رفتارهای خود را با مردم انسانی کرده و از خودسری ها جلوگیری نموده و قضاوت های عادلانه بر پرونده های حقوقی و جزایی مردم صادر نمایند.

او یاد آور شد، مردم افغانستان درطول تاریخ قهرمانی ها و جان فشانی زیادی را در راستایی آزاد سازی کشور انجام داده اند، اما بعد از جهاد بر سر تقسیم قدرت وتامین منافع شان دوباره بحران ایجاد کردند.

او در ادامه به جایگاه شهدا اشاره نموده گفت: شهدا همیشه زنده هستند. چون؛ با خلوص و نیت پاک جان های شان در راه های تامین امنیت، تمامیت ارضی و نوامیس مردم قربانی کرده اند. 

آقای اکبری در این سخنرانی به ویژه گی های صادقی نیلی اشاره کرده و گفت: او از محروم ترین قشر جامعه برخواسته بود و هدفمند حرکت می کرد و در دوران ماموریت اش امتیاز طلب نبود. 

وی داشته های امروزی مردم را مدیون خون شهدا بیان کرد.

از سوی دیگر، زاهدی معاون شورای علمای دایکندی به شخصیت و ویژه گی های صادقی نیلی اشاره کرده گفت: او در راستایی آبادانی و برقراری امنیت گام های جدی برداشت.

او در آن زمان تنها بهبود وضعیت اقتصادی مردم را اصلاح و بازسازی در زمینه کشاورزی می دانست و به همین جهت به احداث جوی ها، کانال ها، حفر چشمه ها، کاریز ها و توسعه زمین های کشاورزی پرداخت.

در این مراسم آقای جعفری به نمایندگی از قوماندانی امنیه دایکندی صحبت کرد و گفت: نیروهای امارت اسلامی با تلاش های شبانه روزی در قسمت تامین امنیت مردم دایکندی متعهد می باشد، اما همکاری می تواند باعث موفقیت این نیروها گردد.

در این مراسم پیام رهبر حزب حراست اسلامی افغانستان نیز به خوانش گرفته شد که در آن آمده بود؛ "شهید صادقی نیلی با قیام شکوهمند اش مناطق مرکزی را به سنگر تسخیر ناپذیری علیه حاکمان ستمگر و نیروهای متجاوز تبدیل کرده بود.

در این پیام نیز بر اتحاد و اتفاق میان مردم تاکید شده بود".

 

 

 

 

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 17 عقرب 1400 20:58
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران