بزرگان ولسوالی های دایکندی با والی جدید این ولایت دیدار نمودند

توسط سلطان علی جوادی 12 عقرب, 1400 919 0

 

ده ها تن از بزرگان و متنفذین ولسوالی های دایکندی با امین الله عبید والی جدید این ولایت دیدار نموده و مشکلات مردم را با وی شریک ساختند. 

تامین امنیت و جلوگیری از خودسری ها، شروع مکاتب دخترانه، فعال سازی ادارات دولتی، شروع پروژه های انکشافی، بهبود وضعیت اقتصادی مردم و جلب نهادهای امداد رسان از خواست های مردم ولسوالی ها بیان شدند.

زاهدی معاون شورای علمای دایکندی گفت: با آنکه وضعیت امنیتی نسبتا بهبود یافته است، اما هنوزهم در برخی ولسوالی ها مشکلات و خودسری ها وجود دارند.

او در ادامه افزود: نیاز جدیست پروژه های انکشافی های دوباره آغاز و روند کاروبار جهت بهبود وضعیت اقتصادی مردم رونق گیرد.

صالحی یکی از بزرگان ولسوالی اشترلی دایکندی تامین امنیت عدالت اجتماعی، مبارزه جدی با فقر و اعتیاد به مواد مخدر را از دیگر خواست های مردم بیان داشت.

خان محمد احسانی از بزرگان ولسوالی خدیر دایکندی تاکید ورزید، با توجه به نزدیک شدن زمستان، نیاز جدیست مسئولان امارت اسلامی در قسمت برفپاگی و بازگشایی راه های مواصلاتی ولسوالی های برنامه داشته باشند.

 وی افزود: خدیر یک ولسوالی کوهستانی بوده و با آمدن زمستان تمام های راه مواصلاتی اش مسدود می گردد. به گفته وی هم اکنون اکثریت مراکز صحی در خدیر فاقد ادویه بوده و نیز موادغذایی در بازارهای این ولسوالی یافت نمی شود.

از سوی هم، استاد سالک باشنده ولسوالی سنگتخت وبندر دایکندی وضعیت اقتصادی مردم را شکننده توصیف نموده افزود: امارت اسلامی در این شرایط از مردم عشر و زکات جمع آوری می نماید. می طلبد در این شرایط حکومت دست مردم را بگیرد و نه دست به جیب آن ها شوند.

او غیر فعال بودن ادارات دولتی در ولسوالی ها، عدم پرداخت معاش های کارمندان ادارات دولتی و معلمین را از دیگر خواست های مردم بیان داشت.

در عین حال، هاشمی از بزرگان ولسوالی کیتی دایکندی تاکید بر پاکسازی صفوف نظامیان امارت اسلامی از وجود افراد سوء استفاده جو و نا اهل نمود.

 او گفت: در صورتی که عفو عمومی در کشور اعلام شده است، اما هنوز هم شماری، مردم را به بهانه های مختلف بازداشت و مورد شکنجه قرار می دهند.

از سوی دیگر، عوض احمدی نماینده ولسوالی میرامور دایکندی تاکید بر فعالسازی ادارت عدلی و قضایی در لسوالی ها نمود.

نمایندگان دیگر ولسوالی ها نیز هر یک خواست های را با والی جدید شریک ساخته و خواهان بهبود حکومتداری و ارایه خدمات به مردم فقر دایکندی شدند.

عبدالحی از بزرگان ولسوالی گیزاب دایکندی افزود: حالا زمان اتحاد، اتفاق وهمدیگری پذیری رسیده است و نیاز می باشد همه اقوام کنار هم قرار گرفته و در راستایی آبادی وطن خویش گام برداریم.

با این حال، امین الله عبید والی جدید دایکندی وعده سپرد، خواست های مردم دایکندی را با مقام های حکومت مرکزی شریک خواهد ساخت. اما وی تاکید ورزید، جهت بهبود وضعیت نیاز به اتحاد واتفاق داریم.

قابل ذکراست، والی جدید دایکندی؛ تامین امنیت، بهبود وضعیت معارف و صحت، فعالسازی دوباره ادارات دولتی و پرداخت معاشات کارمندان ادارات دولتی را از اولویت های کاری خویش بیان کرده است. حال دیده شود، وی چقدر در راستایی تحقق این وعده ها کامیاب خواهند شد، گذر زمان مشخص خواهد کرد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران