دیدار بزرگان با والی جدید دایکندی؛ تامین امنیت، بازگشایی مکاتب دخترانه و بهبود وضعیت اقتصادی خواست مردم اند

توسط سلطان علی جوادی 10 عقرب, 1400 318 0

شماری از بزرگان و متنفذین ولایت دایکندی با امین الله عبید والی جدید این ولایت دیدار نموده و خواست ها و پیشنهادهای مردم را جهت بهبود حکومتداری شریک ساختند.

محمدعلی ارزگانی یکی از بزرگان؛ تامین امنیت، بازگشایی مکاتب دخترانه دوره های متوسطه و لیسه و بهبود وضعیت اقتصادی و جلوگیری از گسترش دامنه ای فقر را از اولویت های مردم دایکندی بیان داشت.

او گفت: توقع می رود، والی جدید دایکندی نظارت جدی از کارکردها و فعالیت های نهادهای دولتی در مرکز و ولسوالی ها داشته و نیز جهت بهبود وضعیت اقتصادی مردم و جلوگیری از فاجعه انسانی در زمستان پیشرو در جلب موسسات امدادرسان در دایکندی سعی و تلاش نماید.

آقای ارزگانی به موضوع استخدام افراد در ادارت دولتی نیز اشاره کرده افزود: توقع مردم دایکندی این است بست های ادارات دولتی بر اساس شایسته سالاری و رقابت آزاد استخدام گردد.

با این حال، محمدظاهر قولک زاده یکی دیگر از برزگان، به هرج مرج وتلاشی خودسرانه خانه های مردم توسط افراد وابسته به امارت اسلامی اشاره نموده گفت: با آن که عفو عمومی در کشور اعلان شماری شده اند، اما شماری دست به مردم آزاری می زنند و مردم را لت وکوب و وسایل و داشته های آنها را با ضبط می نمایند.

وی افزود: ما از آن عده کسانی که امکانات و تجهیزات دولتی نزد شان هستند حمایت نمی کنیم، بلکه جهت سپردن دوباره آن ها به دولت همکاری می نمائیم، اما توقع داریم اداره محلی مکانیزم مشخصی را در این قسمت ترتیب بدهد و نباید مردم دایکندی به بهانه های مختلفی در حوزه های امنیتی احضار و مورد ضرب و شتم قرار گیرند.

از سوی دیگر، بومان شیربند و علی گل هوتک دو تن از دیگر از متنفذین دایکندی؛ تامین عدالت اجتماعی، رفاه و آسایش  و مشارکت در تصمیم گیری های حکومتی را از دیگر خواست های مردم دایکندی بیان داشتند. آنان تاکید ورزیدند، مسئولان امارت اسلامی با رویه و رفتار خوب می توانند، هماهنگی و اتحاد را میان مردم و حکومت بوجود آورند.

در عین حال؛ امین الله عبید والی جدید دایکندی در رابطه به خواست های مردم وعده تحقق داده افزود: کمیسیون تصفیه صفوف جهت خارج‌کردن «افراد نامطلوب» از صفوف نیروهای امارت ایجاد شده و این کمیسیون در تلاش است تا نیروهای طالبان را از افراد سودجو و نااهل پاکسازی کند.

او افزود: به تمام مسئولان ادارات دولتی دستور داده شده اند که دوباره فعال گردد و نیز جهت کاهش نرخ مواد اولیه با تجاران و دکانداران نیلی دیدار داشته اند و منتظر پیشنهادات آن ها هستند و در غیر آن از تجاران بیرونی خواهان فعالیت در این ولایت خواهیم شد.

والی دایکندی بهبود حکومتداری محلی را منوط به همکاری مردم دانسته و از بزرگان خواهان ارایه راه‎کار جهت حل چالش های بوجود آمده شدند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران