والی جدید دایکندی کارش را آغاز نمود

توسط سلطان علی جوادی 05 عقرب, 1400 732 0

 امین الله عبید امروز طی محفلی با حضور مقام های محلی طالبان و بزرگان رسما به عنوان والی جدید دایکندی معرفی و کارش را آغاز نمود.

او تامین امنیت، بهبود وضعیت معارف و صحت، فعالسازی دوباره ادارات دولتی و پرداخت معاشات کارمندان ادارات دولتی را از اولویت های کاری خویش بیان داشت.

وی افزود: در راستایی فقر زدایی، دخیل سازی مردم در تصمیم گیری‏ها جهت بهبود وضعیت حکومتداری و جذب موئسات نیز سعی و تلاش خواهد کرد.

او همکاری و مشوره مردم را جهت بهبود وضعیت فعلی ارزنده توصیف نموده گفت: یک شورای هماهنگی را جهت دادخواهی و حل مشکلات مردم ایجاد خواهد نمود.

والی جدید دایکندی به پرسش خبرنگار رادیو نسیم مبنی اینکه جهت جلوگیری از کوچ اجباری مردم گیزاب و رسیدگی به بیجا شدگان چه پلان دارد، افزود: با نهادهای کمک رسان جهت رسیدگی آواره شدگان صحبت و به مشکلات آنها رسیدگی خواهند شد.

با این حال، محمد نور خلیل یکی دیگر از مقام های طالبان گفت: حالا فصل برادری و همدیگرپذیری جهت آبادانی کشور فرارسیده اند و می طلبد در کنار هم باشیم و جهت پیشرفت کار نماییم.

مقام های دیگر طالبان نیز در محفل معرفی والی جدید دایکندی تاکید بر اتحاد و اتقاق میان مردم و امارت اسلامی نمودند. آنان گفتند: با پیروی و الگوگیری از دین اسلام می توانیم یک حکومت اسلامی را شکل دهیم.

والی جدید دایکندی وعده سپرد: مکاتب دخترانه از صنف شش به بالا را نیز به روی دانش آموزان بازگشایی خواهند نمود.

آقای عبید در نخسیتن روز کاری خود با ولسوالان و قوماندان امنیه ولسوالی های دیدار کرده و مشکلات مردم را از زبان انها شنیدند و تاکید بر بهبود حکومتداری و رویه نیک با مردم نمودند.

قابل ذکر است، آقای عبید در پست های والی بغلان، معاون ولایت زابل و بخش های استخبارات امارت اسلامی کرده است. 

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران