حریق چندین قلم ادویه تاریخ گذشته و غیر مجاز توسط صحت عامه دایکندی

توسط سلطان علی جوادی 02 عقرب, 1400 148 0

ریاست صحت عامه دایکندی چندین قلم ادویه تاریخ گذشته و غیر مجاز را از مراکز صحی خصوصی، دواخانه ها و استاک مرکزی صحت عامه جمع آوری و حریق نمود.

قاسم انقیاد سرپرست ریاست صحت عامه دایکندی گفت: 140 قلم ادویه تاریخ گذشته و غیر مجاز به وزن 210 کیلوگرام از 35 مرکز صحی خصوصی و دواخانه‏های شهر نیلی و 50 قلم ادویه تاریخ گذشته دیگر از استاک مرکزی صحت عامه توسط کارمندان این ریاست جمع آوری شده اند.

او گفت: هزینه این مقدار ادویه 410 هزاز افغانی تخمین شده است.

با این حال، حاجی حکمت معاون ولایت و صدیق الله عابد قوماندانی امنیه طالبان جمع آوری این مقدار ادویه تاریخ گذشته و غیرمجاز را در راستایی جلوگیری از امراض ارزنده توصیف نموده و تاکید ورزیدند که این روند در ولسوالی ها نیز اجرا گردد. آنان گفتند: نهادهای امنیتی و استخباراتی در قسمت تطبیق قوانین صحی با ریاست صحت عامه همکار خواهد بود.

سرپرست ریاست صحت عامه طالبان گفت: عرضه خدمات صحی در ولایت دایکندی در حال بهبود می باشد و تلاش ها جهت مشکلات بوجود آمده جریان دارد.

قابل ذکر است، با روی کار آمدن طالبان عرضه خدمات صحی در تمام ولسوالی های دایکندی فلج شده اند. شماری از کادر درمانی وظایف شان را ترگ گفته اند، ادویه کافی ادویه کافی برای مراکز صحی وجود ندارند و نیز در مراکز بستردار برای مریضان و پرسونل موادغذایی و سوختی وجود ندارند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران