بازداشت 4 قاچاقبر موادمخدر همراه با 4 کیلوگرام هیروئین در دایکندی

توسط سلطان علی جوادی 02 عقرب, 1400 618 0

مسئولان نظامی طالبان در دایکندی از بازداشت 4 قاچاقبر مواد مخدر از مرکز این ولایت خبر می دهند. 

صدیق الله عابد قوماندان امنیه طالبان در دایکندی گفت: نیروهای نظامی طالبان شب گذشته طی یک عملیات، 4 تن از قاچاقبران مواد مخدر را از مرکز ولایت دایکندی بازداشت نموده اند.

 او گفت: از نزد بازداشت شدگان، 4 کیلوگرام هیروئین، 8 سیت موبایل و یک عراده موترسایکل بدست آمده و همچنان یک هوتل‏دار نیز به منظونیت همکاری با این افراد بازداشده است.

عابد افزود: این قاچاقبران این مقدار مواد را داخل زین موترسایکل به شکل ماهرانه جابجا نموده بودند. به گفته وی، قاچاقبران این مقدار مواد را از  ولایت هلمند جهت فروش بالای معتادین به مرکز دایکندی آورده بودند.

قوماندان امنیه طالبان افزود: این قاچاقبران از چند سالی بدینسو مشغول قاچاق و فروش مواد مخدر بوده اند.

عابد یادآور شد، دو تن از قاچاقبران از قوم پشتون و دو تن دیگر از قوم هزاره می باشند و باشندگان ولسوالی های ناوه میش ولایت هلمند و نیلی مرکز ولایت دایکندی می باشند.

با این حال، چاقبران گفتند: چند سال هستند که موادمخدر را از ولایت هلمند به ولایت دایکندی چاق و بالای افراد معتاد به فروش میرساندند.

قوماندان امنیه طالبان به مردم دایکندی وعده سپرد، در راستایی مبارزه با مواد مخدر و گرفتاری قاچاقبران تمام تدابیری روی دست گرفته اند و با آنها برخورد جدی خواهند صورت گرفت.

ولایت دایکندی در سال های گذشته از لحاظ کشت موادمخدر صفر خوانده می شد، اما میزان مصرف مواد مخدر به دلیل وجود معتادین بالا می باشند. براساس آمارهای غیر رسمی بیش از 50 هزار معتاد به موادمخدر در ولایت دایکندی وجود دارد که اکثریت آنها جوانان می باشند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران