خانواده محمدحسین انصاری خواهان تطبیق عدالت اند

توسط سلطان علی جوادی 08 میزان, 1400 126 0

چند روز از ترور شخصی بنام محمدحسین انصاری یکی از بزرگان قریه ورس ولسوالی شهرستان دایکندی می گذرد. حالا خانواده وی از امارت اسلامی می خواهند، این قضیه را به شکل شفاف بررسی نموده و عاملان اصلی قتل وی را بازداشت و عدالت را تطبیق نماید.

محمدعارف انصاری برادر آقای محمدحسین می گوید: او یک متنفذ خیرخواه و صادق بود و با گروه و جریانی ارتباط نداشت. وی از امارت اسلامی می خواهد، قضیه ترور برادرش را به شکل همه جانبه بررسی و جزئیات را با خانواده وی شریک سازد.

غلام سخی پسر مقتول می گوید: تامین امنیت جان و مالی مردم وظیفه دولت بوده و امارت اسلامی باید در این قسمت توجه جدی داشته و با خلای بوجود آمده به هیچ اجازه سوء استفاده کردن را ندهند.

وی افزود: از اداره محلی شهرستان و مقام های طالبان در مرکز ولایت می خواهیم هرچه زودتر زاویه های پنهان این قضیه را برملا و عاملان آن را بازداشت نمایند.

او خاطرنشان ساخت:«یک تعداد افراد زورمند محلی مانع تحقیقات مسئولین دولتی در پیوند به این قضیه می شود. مقام های طالبان در مرکز ولایت دایکندی باید جلوی آن‏ها را گرفته تا عدالت به شکل درست در این قضیه تطبیق شود، اما وی از این افراد زورمند نام نمی برد».

با این حال، صدیق الله قوماندان امنیه طالبان از بازداشت 4 نفر مظنون در پیوند به این قضیه خبر می دهد. او می گوید: تحقیقات از نزد این افراد جریان دارد.

او به خانواده انصاری اطمینان می دهد، این قضیه را به شکل شفاف بررسی و عدالت را تامین خواهد کرد.

باشندگان دایکندی از طالبان می خواهند، در این شرایط باید تدابیر جدی امنیتی را روی دست گرفته و نگذارند که افراد سود جو و مغرض یک بار تضادهای دوره جنگ های داخلی را دامن زده و هرج و مرج را در این ولایت بوجود آورند.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران