دو مرکز مبارزه با کرونا در دایکندی افتتاح شدند

یک مرکز تشخیصیه کرونا و یک مرکز تولید آکسیجن از سوی ریاست صحت عامه ولایت دایکندی جهت مبارزه با ویروس کرونا افتتاح شدند.

اسحاق علی درمان، رئیس صحت عامه ولایت دایکندی گفت: دستگاه های مرکز تشخیصیه کرونا از طرف سازمان صحی جهان با هزینه بیش از 27 میلیون افغانی خریداری و به دایکندی اکمال گردیده است.

او گفت: تیم های تخنیکی این مرکز به دایکندی آمده و عملا کارشان را آغازنموده و همچنان این مرکز روزانه ظرفیت تست 500 سمپل را دارد و در صورت که سمپل‎ها بیشتر گردد، ظرفیت نیز بالا برده می‎شود.

درمان علاوه داشت: یک دستگاه مکمل تولید آکسیجن که یک ماه قبل از طرف وزارت صحت عامه برای دایکندی اکمال گردیده بود نیز از سوی موسسه موف خریداری شده و روند تولید آکسیجن آن آغاز شده است.

به گفته او؛ مرکز تولید آکسیجن روزانه ظرفیت تولید 120 بالون 30 کیلوی را دارا می‏باشد و در حال حاضر مراکز درمانی کووید-19  ولایات دایکندی و بامیان را تحت پوشش خدمات خود قرار داده در صورت نیاز حتی آماده خدمات رسانی به دیگر ولایات نیز می‎باشد.

در همین حال، رشیده شهیدی، والی دایکندی افتتاح این دو مرکز حیاتی مبارزه با کرونا را یک دستآورد بزرگ بیان داشته و از زحمات مسئولین صحی قدردانی کرد.

از سوی هم سبحان نائبی عضو شورای ولایتی دایکندی گفت: مراکز صحی دایکندی در سال‎های گذشته با مشکلات زیادی از قبیل کمبود آکسیجن و نبود مرکز تشخیصیه کرونا مواجه بود که باعث ازبین رفتن تعداد از بیماران گردید، اما حالا این مشکل برطرف شده است.

این مراکز مبارزه با کرونا در حالی افتتاح می‎‎‎شود که موج سوم کرونا در ولایت دایکندی سیر صعودی را می پیماید.

مسئولان صحی دایکندی اعلام کرده است، از مجموع 150 نمونه آزمایش شده ویروس کرونا دردایکندی روز گذشته، نتایج 110 تن آن مثبت تشخیص شده است که بیانگر وضعیت روبه گسترش ویروس کرونا می باشد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 جوزا 1400 21:10
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران