هشدار از موج سوم کرونا در دایکندی؛ هشت بیمار تحت تداوی قرار دارند

 

مسئولان صحت عامه ولایت دایکندی از افزایش روزافزون بیماری کووید-19 در این ولایت خبر می‎دهند.

علی‎ خان آرام، معاون ریاست صحت عامه و رئیس کمیته مبارزه علیه بیماری کرونا در ولایت دایکندی گفت: با توجه به موج سوم کووید-19 در افغانستان، دایکندی نیز از این امر استثنا نیست و همه روزه این بیماری رو به افزایش است.

او افزود: در چهار هفته اخیر که از مردم دایکندی نمونه‏گیری صورت گرفته اند، هفته نخست از میان 123 سمپل هیچ نمونه مثبت بدست نیامد، در هفته دوم از 62 سمپل دو واقعه مثبت به ثبت رسیده، در هفته سوم از میان 139 سمپل 6 واقعه به ثبت رسیده و در هفته چهارم از 96 سمپل 7 واقعه به ثبت رسیده است.

آرام علاوه داشت، اخیراً مسئولان صحی دایکندی برای نمونه‏گیری به مکاتب دایکندی مراجعه کردند که روز گذشته از 43 نمونه تست سریع در لیسه سنگموم 7 واقعه به ثبت رسیده است.

به گفته او، در حال حاظر 8 بیمار در مرکز تداوی کووید-19 دایکندی تحت تداوی قرار دارند.

در همین حال، شماری از باشندگان ولایت دایکندی نیز از این موضوع نگران بوده و مردم را به بی‎توجهی نسبت به بیماری کرونا می خوانند.

نادر دانشوری و غلام حیدر محمدی دو باشنده مرکز دایکندی می‎گویند؛ با توجه به میزان شدت بیماری کرونا در سطح جهان، اوضاع در دایکندی نیز نگران کننده است.

او افزود: مردم در سال‎ گذشته موج اول این بیماری را جدی می‎گرفتند اما حالا که موج سوم آمده، نسبت به آن بی‎باور شدند.

این باشندگان از عرصه خدمات صحی در دایکندی شکایت داشته و نبود داکتران مسلکی، کمبود ادویه و کمبود مراکز درمانی را از مهم‏ترین چالش‏های فراروی مبارزه علیه کرونا می‎دانند.

مسئولان صحی و باشندگان ولایت دایکندی از مردم این ولایت می‎خواهند، کرونا را جدی بگیرد و در راستایی مهار آن با کارمندان صحی همکاری نمایند.

قابل ذکر است، ریاست صحت عامه ولایت دایکندی از فعال بودن 9 تیم پاسخگوی سریع به حالات عاجل کووید-19 در 9 ولسوالی دایکندی و همچنان 4 مرکز اختصاصی کووید-19 در این ولسوالی ها نیز خبر می‎دهند.

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران