پیشرفت 70 درصدی کار اسفالت سرک های داخل شهر نیلی

 مسئولان شرکت سرک‎‌سازی در مرکز ولایت دایکندی از پیشرفت 70 درصدی کار اسفالت سرک‎های شهر نیلی خبر می‎دهند.

انجینیر احمدفایق سلطانی مسئول پروژه سرک‏های داخل شهر نیلی گفت: کار اسفالت این سرک‎ها که در سال 1397 با شرکت دیگری قرارداد شده بود، بنابر ضعف شرکت قبلی نشد، تکمیل اما درسال 1399 خورشیدی با شرکت ابراهیم زاده قرارداد گردید و حالا 70 درصد پیش رفته است.

او افزود: مطابق قرارداد، کار این پروژه باید به تاریخ 20 جوزا سال 1400 تکمیل می‎گردید اما بنابر مشکلات شیوع کرونا در سال گذشته، موجودیت خانه های رهایشی در مسیر سرک‎ها، تصویب دیر هنگام بودجه از سوی پارلمان و قرارداد کار 30 کیلومتر سرک دیگر در مسیر شاهراه نیلی الی قوناق سرعت کار آنان را ضعیف ساخته است.

آقای سلطانی گفت: این مشکلات را با وزارت شریک ساخته است و انتظار می‎رود تا برای شان فرصت بیشتری داده شود.

از سوی هم او از ناتوانی اداره محلی دایکندی در رفع مشکلات استملاک فراروی اسفالت سرک های داخل شهر سخن می‎‎‎زند.

در همین حال، باشندگان ولایت دایکندی از پیشرفت 70 درصدی کار اسفالت سرک‎های شهر نیلی خوشبین بوده اما از پروژه های انکشافی که از سوی حکومت برای این ولایت اختصاص داده می‎‌شود شکایت داشته و آن را ناچیز می‎خوانند.

از سوی دیگر احمدفایق سلطانی مسئول پروژه می گوید، نیازجدیست که شهروندان شهر نیلی احساس مالکیت نموده و با موتر و موتور در پیاده روها گشت وگذار نه نمایند، به دلیل اینکه پیاده روها صرف برای پیاده گشتی شهروندان دیزاین شده است.

کار اسفالت سرک داخل شهر نیلی در مرکز ولایت دایکندی سال 1397 با هزینه مجموعی 631 میلیون افغانی به طول مجموعی 8.827 کیلومتر از سوی وزارت فواید عامه آغاز گردید، اما تا اکنون تکمیل نشده است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران