چوایستاده‏ ی دست افتاده گیر!

 

دختر خانم 16 ساله بنام راضیه باشنده قریه دشت مرکز ولایت دایکندی از یک سال بدینسو دچار مشکل کلیه گردیده و هر دو اش را از دست داده است. او فعلا در یکی از شفاخانه های کابل بستری می باشد، اما خانواده وی بنابر فقر اقتصادی تاهنوز نتوانسته پیوند کلیه او را انجام بدهد.

عبدالحسین مبارز پدر راضیه گفت: دخترش 6 ماه هست که تحت دیالیز قرار دارد، اما وی بنا به دلیل مشکلات اقتصادی نمی تواند، او را پیوند کلیه کند.

او افزود: از یک سال بدین سو تمام دارای و مواشی اش را فروخته و دخترش را به کشورهای ایران و پاکستان برده است اما هیچ تأثیری روی وضعیت او نیامده است.

پدر راضیه می‎ گوید: برای پیوند هردو کلیه دخترش حدود 18 لک افغانی ضرورت هست، اما او این هزینه را پرداخت کرده نمی تواند. او همچنان گفت: در مدت یک سال بیش از 5ونیم لگ افغانی هزینه کرده است.

در همین حال، راضیه می گوید به دلیل فشارهای سنگین کارهای شاقه به چنین روزی افتاده و از مکتب رفتن بازمانده است.

او می‎گوید: آرزو داشت یک روزی داکتر شود و برای مردم خدمت کند، اما معلوم نیست چه به سرش خواهد آمد.

راضیه گفت: اگر خداوند و مردم برایم کمک نکنند، در اثر این بیماری فوت خواهم کرد. او از مردم می خواهد، بخاطر ماه مبارک رمضان و نجات جانش او را یاری رساند.

قابل ذکر است، استفاده از آب های آلوده و غیر صحی و همچنان فشارهای سنگین کاری از عوامل مبتلا شدن افراد به بیماری کلیه است که حتی منجر به مرگ افراد می‎شود.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران