شکایت خانواده ‎های شهدا از بی توجهی حکومت در دایکندی

توسط سلطانعلی جوادی 07 ثور, 1400 364 0

وزارت دفاعی به مناسبت ماه مبارک رمضان روند توزیع موادغذایی برای شماری از خانواده های شهدا نیروهای اردوی ملی در دایکندی آغاز نمود.

جواد علیزاده قوماندان مرکز هماهنگی گفت: برای 350 تن از خانواده های شهدا اردوی ملی موادغذایی شامل؛ یک بوجی آرد، یک بوجی برنج، یک مقدار شکر، لوبیا و دال توزیع می گردد.

با این حال، خانواده شهدا توزیع این کمک ها را نا چیز خوانده و حکومت را در راستایی حمایت از خانواده شهدا به بی توجهی متهم کردند.

آنان می گویند، هرچند حکومت وعده سپرده بود که زمینه تحصیلات عالی را برای فرزندان شهدا در داخل و خارج افغانستان فراهم می‏ سازد، اما تا کنون هیچ اقدامی در این زمینه نکرده است.

خانواده های شهدا می افزایند، در دیگر ولایات کشور برای وارثین شهدا نمرات زمین توزیع می گردد، اما در دایکندی هیچ اقدامی نشده است.

آنان می گویند، با آنکه کمک های زیادی از سوی نهادهای مختلفی در ولایت دایکندی سرازیر شدند، اما اداره محلی دایکندی هیچ توجهی به خانواده های شهدا نداشته اند.

وارثین شهدا، اندک بودن معاش ها و عدم پرداخت به موقع آن را از دیگر چالش های فراروی شان بیان می کنند.آنان می‌افزایند خانواده شهدا نباید مورد بی مهری دولت قرار بگیرند، آنان اعضای خانواده‌شان را در راه دفاع از وطن از دست داده‌اند.

با این حال، مسئولان در آمریت شهدا و معلولین دایکندی می گویند، در این ولایت 4774 نفر شهدید و معلول ملکی و نظامی ثبت این دفتر شده اند. 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران