گلجان سمر به حیث ولسوال شهرستان دایکندی آغاز به کار کرد

گلجان سمر نخستین ولسوال زن در ولایت دایکندی روزگذشته(1ثور) به حیث ولسوال ولسوالی شهرستان توسط معاون اداری ولایت دایکندی معرفی و به کارش آغاز کرد.

گلجان سمر، ولسوال جدید شهرستان اهداف کاری‎‎‎‎‎‎اش را حکومت داری خوب، مبارزه با فساد و مدیریت سالم بیان کرد.

او همچنان گفت: در بخش های انکشافی از پروژه ها نظارت جدی خواهد داشت و گزارش‎های دقیق را به حکومت ارایه خواهد کرد و نیز در امر مبارزه با خشک سالی تلاش خواهد ورزید.

با این وجود علمای دین، متنفذین و مردم ولسوالی شهرستان، مشکلات شان را در بخش های معارف، راه های مواصلاتی، خشک سالی، صحت و افزایش معتادین به مواد مخدر بیان کردند.

آنان تصریح کردند، سال های قبل برای شان وعده داده شده بودند که شاهراه نیلی-کوتل قوناق اسفالت می‎گردد، اما این موضوع به باد فراموشی سپرده شده است.

این باشندگان گفتند: بندبرق «پای کته سنگ» در دوره والی شفق سروی گردیده بود، اما بعد از آن کدام اقدام جهت ساخت آن صورت نگرفته اند.

آنان از ولسوال جدید و اداره محلی دایکندی خواستند تا به این مشکلات شان توجه نمایند.

در اخیر محمدعلی ارزگانی ضمن این‎که حکم معرفی بانو سمر را به عنوان ولسوال شهرستان به خوانش گرفت، در پاسخ به مشکلات مردم گفت: ساخت بندبرق «پای کته سنگ» از سوی ریاست جمهوری موافقت نمی‎گردد، چون تنها شرط رئیس جمهور این است که هر بندبرق که در افغانستان ساخته می‎شود، باید تا 10 سال پس از ساخت، مصرف اولیه خود را بازدهی کند اما بندبرق پای کته سنگ نمی‎تواند این معیارات را تکمیل کند.

او افزود: در سال جاری ساخت بیش از 10 کلیومتر سرک در شاهراه کوتل قوناق الی ساحه بندبرلان منظور گردیده و در بخش معارف، تعمیر 18 باب مکتب از سوی عربستان سعودی و 10 باب دیگر از سوی ریاست شهرسازی در دایکندی ساخته خواهند شد.

ارزگانی همچنان بیان داشت، در سال 1400 اداره محلی پیش بینی کرده است که 93 هزار خانواده بر اثر خشک سالی متضرر خواهند شد.

قبل از این ضامن پویا به حیث ولسوال شهرستان کار می‏کرد.

بانو سمر چهارمین ولسوال زن در سطح افغانستان است. او قبل از این مسئول ولایتی موسسه شهدا در دایکندی بود.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران