راه اندازی کمپاین جمع آروی زباله‏ های شهری در شهر نیلی 

توسط سلطان علی جوادی 14 حمل, 1400 456 0

 مرکز آموزشی لنکن با همکاری ادارات شهرداری و محیط زیست کمپاین جمع آوری زباله های شهری را در شهر نیلی مرکز ولایت دایکندی راه اندازی کردند.

مردان فاضل مسئول مرکز آموزشی لنکن هدف از راه اندازی این کمپاین را نهادینه سازی فرهنگ شهرنشینی و تفویت مسئولیت پذیری شهروندی در قبال پاکی و نظافت شهر بیان داشت.

او گفت: نفوس شهر نیلی رو به رشد می باشد و نیاز جدیست که شهروندان در قبال نظافت و پاکی شهر مسئولیت خویش را اداء نمایند.

فاضل یاد آورشد، این کمپاین یک روزه می‏باشد و50 تن از شهروندان اشتراک ورزیده اند. او گفت: زباله های اطراف چوک گل بادام توسط اشتراک کنندگان جمع آوری خواهند شد.

با این حال، حمیدالله نیکزاد رئیس محیط زیست دایکندی پاک نگهداشتن شهر را مسئولیت همه شهروندان دانسته و تاکید بر افزایش حس مسئولیت پذیری شهروندان در قبال محیط شان نمود.

وی افزود: «زندگی ما به محیط ما بستگی دارد. به هر میزان که محیط ما پاک باشد زندگی سالم خواهیم داشت.»

در این کمپاین در کنار مردم شماری از نیروهای امنیتی نیزاشتراک ورزیده اند. نصرالله یک تن از نیروها می‏گوید، پاک نگهداشتن شهر مسئولیت تمام شهروندان می‏باشد.

او گفت: نیاز جدیست که نهادهای مسئول در قسمت نهادینه سازی فرهنگ شهر نشینی و تشویق مردم به پاک نگهداشتن شهر اگاهی‏ های لازم را برای مردم بدهند.

این کمپاین در حال راه اندازی می شود، مسئولان اداره شهرداری مردم را در راستایی پاک نگهداشتن شهر و همکاری با این اداره به بی مسئولیتی متهم می کنند، اما شهروندان؛ مسئولان اداره شهرداری را در راستایی عرضه خدمات شهری به خصوص انتقال به موقع زباله‎ ها به بی کفایتی متهم می نمایند.

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران