رشیده شهیدی کارش را به حیث والی دایکندی آغاز کرد

توسط سلطان علی جوادی 14 حمل, 1400 447 0

رشیده شهیدی امروز(14حمل) توسط سرور جوادی معین پلان و پالیسی اداره ارگان‏ های محلی معرفی و رسما کارش را به حیث والی جدید دایکندی آغاز نمود.

جوادی گفت: بانو شهیدی بر اساس پیشنهاد شماره 297 اداره ارگان های محلی و حکم شماره 990 ریاست جمهوری به حیث والی دایکندی تقرر یافته است.

او گفت: تغییر و تبدیل والیان هیچ ربطی به جناح های سیاسی ندارد، بلکه این تصمیم را رئیس جمهور به منظور بهبود حکومتداری اتخاذ کرده است.

او افزود: بانو شهیدی فرزند دایکندی می باشد و از تمام بافت‎ ها و مشکلات این ولایت آگاهی دارد و امید می ورد که مصدر خدمت برای مردم شود. 

معین پلان و پالیسی ارگان های محلی علاوه نمود: مردم دایکندی به آگاهی و خرد جمعی رسیده اند و نیاز جدیست که از این آگاهی در مسیر پیشرفت استفاده شود و همچنان مردم همدیگر پذیری و همگرایی خویش را نسبت به هر زمان دیگر جهت بهبود حکومتداری تقویت ببخشند.

با این حال، ضیا همدرد والی اسبق دایکندی تغییر و تبدیل در نظام را یک اصل دانسته و از همکاری مردم دایکندی در دوران ماموریت یک ساله‎‏ اش سپاسگزاری نمود.

 او مدیریت درست جنگ در ولسوالی های کجران و پاتو، ایجاد هماهنگی میان شورای نظامی و اقشار مختلف اجتماعی، تسریع کار بعضی پروژه های انکشافی، تامین امنیت نسبی در ولسوالی اشترلی و غیر سیاسی عمل کردن را از دست آوردهای مهم کاری خویش بیان داشت.

در عین حال، سبحان نایبی وکیل شورای ولایتی دایکندی گفت: والی جدید باید در قسمت ایجاد انسجام و هماهنگی، بهبود حکومتداری خوب، مشارکت و توزیع عادلانه منابع گام های اساسی برداشته و از اولویت های کاری وی باشند.

وی افزود: نباید بار دیگر ولایت دایکندی مکان تاخت و تاز احزاب سیاسی قرار گیرد.

با این حال، فاطمه اکبری معاون اجتماعی و اقتصادی ولایت دایکندی از افزایش و مشارکت زنان در سطح رهبری و مدیریت در این ولایت اظهار خوش بینی نموده گفت: حضور زنان در ادارات دولتی دایکندی امیدوار کننده بوده و روز به روز در حال افزایش می باشند.

او گفت: دایکندی از ظرفیت های بالای انسانی برخورداراست و امیدارو هستیم که در دوران ماموریت بانو شهیدی از این نیروها در راستایی بهبود حکومتداری استفاده شود.

از سوی دیگر، بانو رشیده شهیدی والی جدید دایکندی تامین امنیت، ایجاد هماهنگی میان شورای نظامی، شناسایی کاستی ها در بخش های امنیتی، تقویت حمایت مردمی از نظام، تامین شفافیت و پاسخگویی، مبارزه با فساد داری و توجه به انکشاف و زیربنا را از اولویت های کاری خویش بیان داشت.

انتخاب شدن بانو رشیده شهیدی منحیث والی جدید دایکندی در شبکه های اجتماعی واکنش های متفاوتی را در پی داشته اند؛ شماری از انتخاب وی به حیث والی دایکندی استقبال نموده گفتند: او فرزند دایکندی می باشد و برای بهبود دایکندی کار خواهد کرد، اما شماری دیگر گفته اند؛ دایکندی آزمایشگاه والیان و قوماندانان بی تجربه و کم ظرفیت شده است.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 14 حمل 1400 22:00
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران