پروژه زراعتی کمک های حالت اضطرار معیشتی در ولایت دایکندی افتتاح شد

پروژه کمک های اضطراری برای حفاظت از معیشت دهاقین و بازسازی مقاومت کوتاه مدت خانوارهای که از خشک سالی و کووید-19 متضرر شده‎اند در دو ولسوالی نیلی و و سنگتخت ولایت دایکندی افتتاح شد.

عبدالواحد فیروزی، رئیس زراعت، آبیاری و مالداری دایکندی گفت: تمویل کننده این پروژه موسسه «FAO» بوده و موسسه «افغان اید» آن را تطبیق می‎کند.

او هزینه مجموعی این پروژه را بیش از 116 هزار دالر بیان کرد. به گفته وی، این پروژه از اول اپریل سال جاری آغاز و تا آخر دسمبر سال 2021 میلادی تطبیق خواهد شد.

فیروزی افزود: "این پروژه در سه بخش بوده که بخش اول آن شامل؛ توزیع 150 متریک تُن تخم های اصلاح شده گندم برای 2000 فامیل در نیلی و سنگتخت. بخش دوم آن شامل؛ توزیع پول نقد در مقابل کار در ولسوالی نیلی برای 2000 فامیل برای ترمیم و اعمار 10 زیربنای آبیاری بوده و همچنان برای 200 فامیل پول نقد بدون کار توزیع می‎گردد و بخش سوم آن شامل؛ توزیع 100 تُن علوفه های حیوانی برای 1000 فامیل مالدار در ولسوالی نیلی است."

در همین حال، سبحان نائبی وکیل شورای ولایتی دایکندی از روند تطبیق پروژه های موسسه افغان اید گلایه داشته و عدم هماهنگی و مشاوره با شورای ولایتی را چالش مهم در تطبیق شفاف پروژه ها بیان کرد.

او از موسسه «افغان اید» خواست، در روند استخدامات شان بیشتر از نیروی انسانی دایکندی استخدام نمایند.

از سوی هم، ضیا همدرد، والی دایکندی گفت: اداره محلی این ولایت بیشترین توجه را روی سکتور زراعت دارد و به همین مناسبت نیازمند است تا حکومت و موسسات باهم هماهنگ باشند.

او نیز از موسسه «افغان اید» گلایه نموده بیان داشت، اولین بار است که در جریان برنامه های این موسسه قرار می‎گیرد.

والی دایکندی گفت: گاهی اوقات پروژه ها به صورت ناعادلانه تطبیق می‎گردد و به همین اساس موسسه افغان اید باید بیشتر در شفافیت تطبیق پروژه های شان کوشا باشند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران