گردهمایی اعتراضی دکانداران نسبت به توزیع نا عادلانه نمرات زمین از سوی شهرداری شهر نیلی 

توسط سلطان علی جوادی 07 حمل, 1400 422 0

شماری از دکانداران شهر نیلی نسبت به توزیع ناعادلانه نمرات زمین از سوی شهرداری شهر نیلی دست به اعتراض زده و با هئیت اعزامی ریاست جمهوری که به منظور حل مشکلات شهرک جدید نیلی به مرکز دایکندی آمده است، دیدار و مشکلات را شان در میان گذاشتند.

این دکانداران می‏گویند: در دوران ماموریت هارون آرش شهردار سابق این ولایت حدود 621 تن از دکانداران به درخواست و تاکید اداره محلی پول های شان را تحویل و جهت آغاز روند ساخت و ساز و شکل گیری شهرک جدید نیلی نمرات دکان خریداری کردند.

آنان می گویند: با رفتن هارون آرش و با گذشت 14 سال تا اکنون این نمرات تحویل مردم نشده بلکه اداره شهرداری نمراتی که مربوط آنها می شوند را به دیگران فروخته اند.

قاسم‎علی حیدری نماینده این دکتران می‏گوید: اداره شهر اداری برای افراد زورمند، وکیل و روئسا زمین دارد، اما برای دکانداران که پول های شان تحویل کرده و سند در دست دارند، زمین توزیع نمی گردد.

او می گوید، دکانداران این مشکل را با والیان و شاروالان که در جریان 14 سال در دایکندی آمدند و رفتند، در میان گذاشته اند، اما هیچ گونه راه حلی پیدا نکردند.

این دکانداران می‏گویند، از 621 نمره دکان تنها برای 124تن توزیع شده اند، اما در جریان 5 سال اخیر هم 12 باب دکان آنها از سوی اداره شهرداری به زورمندان و روئسای دولتی توزیع شده اند که فعلا دعوای حقوقی در محکمه جریان دارد.

دکانداران می‏گویند، با گذشت 14 سال صاحب زمین هم نشدیم و حالا اداره شهر پاسخگوی پرداخت پول ما هم نیستند.

با این حال، محمد حنیف روفی سرپرست فعلی اداره شهرداری شهر نیلی می گوید، در دوران ماموریت هارون آرش شهردار سابق این ولایت در سال های 1384 و 1385 اداره شهرداری هیچ دارای زمین و ملکیت نبوده و بلکه در سال 1390 بر اساس حکومت ریاست جهوری صاحب زمین شده است.

او گفت: حالا در اداره شهرداری مبنی بر اینکه چه تعداد از نمرات در دروان هارون آرش برای دکانداران توزیع شده و از بابت فروش نمرات عواید جمع آوری شده چه مبلغی بوده اند و به کجا ها مصرف شده اند، هیچگونه سند ومدرکی وجود ندارد و هیچ مرجعی این کار آن ها تایید نکرده اند.

با این حال، روح الله کریمی رئیس هیئت اعزامی ریاست جهوری می گوید، رئیس جهور بنا به درخواست و شکایت های شما مردم هیئت مرکب از اداره ارگان های محلی، ریاست عمومی امنیت ملی، لوی سارنوالی و وزارت داخله را جهت بررسی و حل این معضل به دایکندی فرستاده اند.

او گفت: این هیئت کارش را آغاز نموده و بر اساس قانون اجرآت خواهد کرد.

دکانداران هشدار می دهند، اگر به خواست های برحق آنان رسیدگی درست صورت نگیرد دست به اعتراضات گسترده خواهند زد و مانع تطبیق پروژه های اداره شهرداری در جریان سال روان خواهند شد.

حالا دیده شود، این هیئت حقیقت یاب چه خواهد کرد، آیا زوایایی پنهان را برجسته و آن عده کسانی که نمرات را چندین بار بالای مردم به فروش رسانیده و نمرات دیگر را به شکل غیر قانونی توزیع نموده اند، به میز محاکمه کشانیده خواهند شد و دکاندارن به خواست شان خواهند رسید؟ منتظر بود و گذر زمان مشخص خواهد کرد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران