متهم شدن والی دایکندی به فساد اداری و برخورد حزبی از سوی شورای ولایتی 

توسط سلطان علی جوادی 26 حوت, 1399 838 0

 

  شماری از اعضای شورای ولایتی دایکندی ضیا همدرد والی این ولایت را به برخورد حزبی با مردم و فساد اداری متهم کرده می‏ گویند، این عملکردهای والی به سود اداره محلی دایکندی نخواهد بود. 

فاطمه نعیمی یکی از اعضای شورای ولایتی دایکندی با انتقاد از والی می‏ گوید، آقای همدرد با مردم برخورد حزبی می نماید و افرادی که از حزب وی نباشد، هیچ فرصت پیداکرده نمی توانند با وی دیدار داشته و مشکلات شان را شریک سازند،بلکه روزها منتظر می‎مانند.

او می گوید، شماری از بزرگان ولسوالی میرامور سه روز قبل به نیلی آمده بودند و قصد داشتد جهت شریک سازی مشکلات مردم با والی دیدار داشته باشند، اما همدرد برای آن ها وقت نداده است.

بانو نعیمی افزود: این عملکرد والی تنها با مردم میرامور نبوده، بلکه شکایت های زیادی از مردم ولسوالی‎های مختلفی به شورای ولایتی مبنی به برخورد دوگانه والی مواصلت ورزیده است.

بانونعیمی تاکید می ورزد، با توجه به وضعیت شکننده‎ ی امنیتی این عملکرد والی به سود اداره محلی نسیت، بلکه شکاف و بی باوری های زیادی را میان مردم و اداره محلی بوجود خواهد آورد.

بانو نعیمی، این رویکرد والی را بیانگر وجود فساد اداری، حزب گرایی و برخورد سلیقوی وی بیان می کند.

در همین حال، شماری از بزرگان ولسوالی میرامور که تعداد شان به 15 تن می رسد به شبکه رادیونسیم می گویند، ما به منظور شریک سازی مشکلات مردم به مرکز ولایت آمده بودیم، اما والی با این رویکرد اش به مردم ما توهین کرده است.

آنان می گویند: مدت 3 روز می شود با مراجعه مکرر موفق نشدیم، والی را از نزدیک ببینیم بلکه امروز جواب را دریافت کردیم که والی نمی خواهد بزرگان را ببیند.

    شکایت ها از این رویکرد والی تنها به مردم میرامور خلاصه نمی شود، بلکه ورزشکاران و فرهنگیان دایکندی نیز از آقای همدرد شکایت داشته می‏گویند، بارها مراجعه کرده اند تا مشکلات شان با وی در میان بگذارند، اما موفق نشده اند، بلکه از سوی اطرافیانش مورد توهین و تحقیر قرار می گیرند.

این فرهنگیان و ورزشکاران می گویند، ضیا همدرد والی این ولایت شعارهای زیادی حمایت از هنرمندان و فرهنگیان ورزشکاران را سر می دهد، ما در عرصه تحقق آن‏ها هیچگونه کار عملی انجام نمی دهد.

آنان می گویند، وعده‏های خیالی والی هیچ دردی را نمی کند، بلکه این کار او توهین به جامعه ورزشی و فرهنگی می باشد.

چند روز قبل، ذکریا هاشمی یکی دیگر از اعضای شورای ولایتی دایکندی نیز با مراجعه به اداره ولایت از عدم اختصاص یافتن وقت به مردم و برخورد دوگانه والی دست به اعتراض زده و از والی خواهان جواب شده بود.

با این حال، ضیا همدرد والی دایکندی ادعای اعضای شورای ولایتی، ورزشکاران و فرهنگیان را رد کرده می‏گوید، اداره محلی همه را مردم را به یک دید نگریسته و خوب و بد جدا نمی کند.

او می‏گوید، دو روز قبل جهت بررسی مشکلات مردم به ولسوالی میرامور سفر داشته است.

والی علاوه نمود: هیچگونه بودجه‎ی جهت حمایت از ورزشکاران و فرهنگیان نداریم، بلکه در جلسه اداری فیصله شده است، سالون های ورزشی مربوط به اداره شهرداری می باشد، باید به ورزشکاران تخفیف قایل شود.

اعضای شورای ولایتی دایکندی می‏ گویند، از پول وجه دسترسی باید در راستایی حمایت از ورزشکاران و جهت تامین ارتباط نیک با مردم برزگان، علما و جامعه مدنی استفاده شود، اما از سوی والی صورت نمی گیرد که خود بیانگر فساد اداری می باشد.

براساس ماده سوم رهنمود وجه مصرف پول دسترسی والیان، از این پول باید در راستایی حمایت مادی و معنوی از جوانان، زنان، وارثین شهدا، معلولین، اقشار اسی پذیر، تحکیم روابط با اقشار مختلف جامعه، تشویق و تقدیر از مسئولان ملکی و نظامی، بهبود حکومتداری، توسعه عرضه خدمات، تقویت هماهنگی، تحکیم و صلح و ثبات و از میان برداشتن فاصله میان حکومت و مردم استفاده شوند.

فعالان مدنی دایکندی می افزایند، آقای همدرد همواره شعار مبارزه با فساد اداری سر می‏دهد و اگر خودش آغوشته به فساد نیست، بیایید از مصرف پول وجه دسترسی خویش به مردم گزارش دهد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران