برگزاری مسابقات فوتسال دختران در دایکندی؛ شکایت ها از کم توجهی حکومت 

توسط سلطان علی جوادی 22 حوت, 1399 404 0

فدراسیون فوتبال ولایت دایکندی برای نخستین بار مسابقات فوتسال دختران را به مناسبت روز جهانی زن( هشتم مارچ) در مرکز ولایت برگزار نمود.

احمد مظفری سرپرست فدراسیون فوتبال دایکندی گفت: در این مسابقات 4 تیم از مرکز ولایت  اشتراک ورزیده بودند که امروز تیم های اتحاد بانوان و ستاره‎های بانوان جهت تصاحب مقام اول، مقابل هم صف آرایی نمودند که در نتیجه این تیم اتحاد بانوان بود که در ضربات پنالتی حریف اش را شکست داده و قهرمان این تورنمنت شود.

مظفری علاوه نمود: ورزش بانوان دایکندی در بخش های مختلفی رزمی پیشرفت خوبی داشته اند، اما در قسمت فوتبال و فوتسال چندان چشمگیر نیست.

او عرف و عنعنات ناسپند حاکم در جامعه، ضعف اقتصادی و نبود امکانات را چالش های عمده فراروی ورزش بانوان دایکندی بیان داشت.

از سوی هم، بانوان ورزشکار دایکندی از برگزاری چنین مسابقات استقبال می‏کنند، اما مسئولان ورزشی را در راستایی حمایت از ورزشکاران به بی توجهی متهم می کنند.

عید محمد دیانت از تن از استادان ورزشی دایکندی چندی قبل، با 8 تن از ورزشکاران اش در مسابقات ورزشی رزمی در کابل اشتراک ورزیده بودند با بدست آوردن 5 مدال طلا به دایکندی برگشتند و مورد استقبال مردم و فرهنگیان قرار گرفتند.

او از عدم حمایت مقام ولایت دایکندی و آمریت ورزشی در قبال ورزشکاران به شدت اننقاد کرده می‏گوید، به جای اینکه ورزشکاران مورد تشویق و حمایت قرار گیرند، بلکه از سوی اطرافیان والی مورد تهدید و توهین قرار می‏گیرند.

وی افزود: والی وعده های که به ورزشکاران می دهند، به هیچ یک شان عمل نمی‏کند.

این ورزشکاران می‏گویند، ضیا همدرد والی این ولایت شعارهای زیادی حمایت از هنرمندان و فرهنگیان ورزشکاران را سر می دهد، ما در عرصه تحقق آن‏ها هیچگونه کار عملی انجام نمی دهد.

آنان می گویند، وعده‏های خیالی والی هیچ دردی را نمی کند، بلکه این کار او توهین به جامعه ورزشی ورزشکاران می باشد.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران