1میلیون 8 صد هزار اصله نهال در دایکندی غرس می‎شود

توسط سلطان علی جوادی 20 حوت, 1399 412 0

امروز 20 حوت، کمپاین نهالشانی با حضور مقام های اداره محلی دایکندی با غرس نمودن چندین اصله نهال در محوطه دانشگاه این ولایت واقع کوتل رمکک آغاز شد.

 

بر اساس گفته های مسئولان اداره محلی دایکندی قرار است، 1 میلیون 8 صد هزار اصله نهال مثمر و غیرمثمر و تزئینی در سطح 10 واحد اداری دایکندی غرس شوند.

حمید الله نیکزاد رئیس محیط زیست دایکندی گفت: این کمپاین از 20 حوت آغاز تا 20 حمل سال 1400 ادامه خواهد داشت. 

وی به اهمیت نهالشانی اشاره نموده گفت: غرس نهال در راستایی تقویت محیط زیست، بهبود اقتصادی مردم، کاهش تغییر اقلیم و کاهش حوادث طبیعی موثر می باشد.

در همین حال، ضیا همدرد، والی دایکندی نهالشانی را مسئولیت حکومت و شهروندان بیان کرده گفت: فرهنگ نهالشانی برای سرسبزی محیط باید نهادینه شود و مردم در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند.

وی از مردم دایکندی تقاضا کرد، هر فرد باید یک اصله نهال غرس نماید.

از سوی هم، علی محمد احمدی، رئیس شورای علمای دایکندی فصل بهار را یک فرصت برای نهالشانی دانسته افزود: ما باید در تمام زمینه ها از فرصت ها استفاده درست نماییم.

او افزود: ما باید نهالهای مختلفی را در جامعه خود غرس کنیم و از جمله؛ نهال امنیت که تک تک افراد جامعه در کنار نیروهای امنیتی شان این نهال را تنومند بسازند که به همین اساس مردم دایکندی در برهه های تاریخ در کنار حکومت و نیروهای امنیتی شان بوده‎اند.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران