زنان میرامور خواهان برگزاری برنامه های ظرفیت سازی شدند

برای اولین بار هشتم مارچ روز جهانی زن در ولسوالی میرامور ولایت دایکندی از سوی ریاست امور زنان به همکاری مالی موسسه یونیسف تجلیل شد که در این برنامه زنان این ولسوالی خواهان برگزاری برنامه های ظرفیت سازی و ایجاد برنامه های حرفه و فن شدند.

بی‏‏ نظیر جعفری، رئیس امور زنان ولایت دایکندی گفت: این برنامه مورد استقبال باشندگان میرامور قرار گرفته که در آن؛ بیش از 300 تن اشتراک ورزیدند که اکثریت آنان زنان بودند.

بانو جعفری افزود: بعد از این تصمیم دارد تا برنامه های شان را در سطح ولسوالی ها وسعت بخشند و در ولسوالی شهرستان نیز از این روز تجلیل خواهد شد.

وی مهم ترین مشکلات و خواسته‏های زنان میرامور را که در این برنامه مطرح شده؛ نبود برنامه های حرفه و فن برای زنان، نبود پروگرام های ارتقای ظرفیت زنان، مشکلات مکاتب دخترانه و ایجاد واحدهای سوی ریاست امور زنان در این ولسوالی بیان کرد.

از هشت مارچ «روز جهانی زن» دایکندی در حالی تجلیل می‏گردد که ریاست امور زنان این ولایت از ثبت 207 قضیه خشونت علیه زنان در سال جاری خبر می‏‏دهد که این آمار نسبت به سال‎ قبل افزایش داشته است. همچنان بیش از 7 مورد قضایایی ازدواج اجباری و زیر سن نیز در این اداره در سال جاری به ثبت رسیده است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 حوت 1399 08:39
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران