باشندگان کجران دایکندی: به دلیل نبود شفاخانه مجهز زخمیان رویدادها و مریضان وفات می نمایند

توسط سلطان علی جوادی 17 حوت, 1399 788 0

باشندگان ولسوالی نا امن کجران ولایت دایکندی به شبکه رادیونسیم می گویند، با آنکه این ولسوالی همواره مورد تهاجم گروه طالبان قراردارد، اما یک مرکز صحی مجهز جهت تداوی زخمیان و مریضان در این ولسوالی وجود ندارد که خود باعث افزایش آمار تلفات در این ولسوالی می شود.

سرور واعظی ملا امام مرکز ولسوالی کجران می‏گوید، با توجه به افزیش حملات گروه طالبان و انفجارهای ماین، ما همه روزه شاهد شهید و زخمی شدن افراد ملکی و نیروهای امنیتی و دفاعی هستیم، اما به دلیل نبود یک مرکز صحی مجهز زخمیان رویداها حین انتقال به مرکز ولایت و ولسوالی کیتی در مسیر راه جان های شان را از دست می دهند.

او کمبود ادویه، نبود داکتران متخصیص و قابله‏ های با تجربه را از دیگر چالش های عمده فراروی عرضه خدمات صحی در این ولسوالی بیان کرد.

حاجی جمعه دار یکی دیگر از بزرگان کجران می‏ گوید، یک مرکز صحی در مرکز این ولسوالی فعال می باشد که پاسخگویی نیازمندی های مردم نسیت.

وی از مسئولان اداره محلی خواست که صدای مظلوم ولسوالی کجران را شنیده و در زمینه سعی و تلاش زیای به خرج دهند.

 او گوید، تهدیدات امنیتی هر روز در ولسوالی کجران روبه افزایش می باشد.

باشندگان کجران تاکید می ورزند، اداره محلی دایکندی باید پلان‎ های منظم را جهت مقابله با گروه طالبان روی دست گرفته، هماهنگی های خوبی را میان نیروهای امنیتی و مردم ایجاده نموده و نیروهای امنیتی را با سلاح های سبک و سنگین تجهیز نمایند.

آنان می‎ گویند، مردم کجران طی  چند سال اخیر بیشترین تلفات انسانی را از ناحیه جنگ متقبل شده اند، اما کم‎ترین توجه به این مردم صورت گرفته است.

در همین حال، اسحاق علی درمان رئیس صحت عامه ولایت دایکندی مشکلات مردم ولسوالی کجران می پذیرد و می گوید، پکییج صحی که برای مردم عرضه می گردد پاسخگوی نیازمندی های مردم نسیت.

او می گوید، در ولسوالی کجران دو مرکز اساسی، یک مرکز صحی فرعی، یک مرکز صحی جامع و سه آشیانه صحی در این ولسوالی فعال می باشند.

درمان از کدام پلان جهت بهبود عرضه خدمات صحی در این ولسوالی چیزی نمی گوید.

کجران یک ولسوالی نا امن دایکندی می‌باشد که در بعضی ساحات آن گروه طالبان حاکمیت دارد و این ولسوالی به دلیل داشتن مرز مشترک با ولایات نا هلمند و ارزگان همواره مورت تهدیدات گروه طالبان قرار دارد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران