روند تزریق واکسین کرونا در دایکندی آغاز گردید

روند تزریق واکسین کرونا امروز(6 حوت) در مرکز ولایت دایکندی طی برنامه‏ی به شکل رسمی آغاز گردید.

اولین محموله واکسین کرونا که از کشور هندوستان وارد افغانستان شده بود، 4360 دوز آن سه روز قبل به دایکندی رسید. دایکندی از جمله  ولایاتی هست که روند تزریق آن را امروز آغاز کرد.

ضیا همدرد، والی دایکندی در این برنامه از کمک های کشور هندستان قدردانی کرد.

در همین حال محمدعلی ارزگانی، معاون اداری ولایت دایکندی گفت: این واکسین در مرحله نخست به پرسونل صحی و نیروهای امنیتی تزریق می‏گردد و در مرحله های بعدی به ترتیب کارمندان ادارات دولتی و مردم از آن مستفید خواهند شد.

از سوی دیگر، به گفته مسئولان طی بیش از 20 روز اخیر هیچ مورد مثبت ویروس کرونا در دایکندی به ثبت نرسیده است.

 اما با آن هم اسحاق علی درمان رئیس صحت عامه دایکندی می‏گوید؛ "در اوایل که ویروس کرونا به دایکندی شیوع پیدا کرد، میزان تلفات را پیش بینی کرده بودیم اما بزودی توانستیم آن را مهار کنیم."

ویروس کرونا زمستان سال 1398 خورشیدی برای اولین بار از شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و به همین ترتیب به دیگر کشورها نیز منتشر گردید.

بر اساس آمارهای ثبت شده، تاکنون در سطح جهان بیش از 112 میلیون و 496 هزار به این ویروس مبتلا گردیده‏اند. از این میان در افغانستان نیز این ویروس در 5 حوت سال گذشته شیوع پیدا کرد که تاکنون آمار ثبت شده در این کشور به 55 هزار تن می‎رسد و از این میان در ولایت دایکندی نیز تا حال 950 تن به این ویروس مبتلا گردیده که از این میان 39 تن جان باخته اند.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران