بازداشت شدن دو دختر خانم به ظن کلاهبرداری در دایکندی

توسط سلطان علی جوادی 04 حوت, 1399 1650 0

 مسئولان در مدیریت عمومی مبارزه با جرایم جنایی قوماندانی امنیه دایکندی به شبکه رادیونسیم می گویند، از دو هفته بدینسو سازمان تحت نام «همفکری و هماهنگی جوانان افغانستان» سروی را به منظور شناسایی افراد مستحق جهت کمک رسانی به راه انداخته بود و در بدل راجستر از نزد مردم 30 افغانی اخذ می کردند که در پیوند به این موضوع دو دختر خانم بازداشت شده است.

محمد مجاهد مدیر عمومی مبارزه با جرایم جنایی قوماندانی امنیه دایکندی گفت: این سازمان بدون اطلاع وهماهنگی قبلی با ادارات دولتی این سروی را به راه انداخته بودند که بعضی مشکوکیت ها را نزد مردم و ادارات بوجود آوردند.

او گفت:  این سازمان حدود 500 خانه را سروی کرده اند و در بدل سروی از خانواده و افراد مستحق 30 افغانی اخذ کرده است.

مدیر جنایی علاوه نمود: دختر خانم‎های بازداشت شده گفته اند، آن ها را این سازمان منحیث کارمند استخدام نموده تا کار سروی را پیش ببرند و ماهانه 7 الی 15 هزار افغانی معاش خواهند داشت.

مجاهد افزود: اگر آن ها کدام سند رسمی تا وقت معینه ارایه نکنند، دوسیه های نسبتی شان به دادستانی فرستاده خواهد شد.

در همین حال، عوض علی پویا رئیس اقتصاد دایکندی می گوید، تا اکنون سازمان تحت نام «همفکری و هماهنگی جوانان افعانستان» نزد این ریاست ثبت نیست و کدام کتوبی را جهت آغار به کار این موسسه در دایکندی هم دریافت نکرده است.

با همگانی شدن نمونه ای از کارت این سازمان در صحفات اجتماعی، واکنش های زیادی را در پی داشته و اکثریت کاربران این سازمان را کلاهبردار خوانده و از مسئولان امنیتی و استخباراتی ولایت دایکندی خواسته اند، این موضوع را به شکل جدی پیگیری نمایند.

مدیر جنایی علاوه نمود: جهت روشن شدن بیشتر این موضوع تحقیقات جریان دارد.

 

 

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران