شورای اجتماعی و مردمی ولسوالی اشترلی مقیم مرکز ولایت دایکندی افتتاح شد

شورای اجتماعی و مردمی ولسوالی اشترلی مقیم مرکز ولایت دایکندی به هدف پل ارتباطی میان حکومت و مردم این ولسوالی و رسانیدن مشکلات مردم به مسئولین اداره محلی افتتاح شد. این شورا دارای 5 عضو هیئت مدیره به ریاست علی دانش تشکیل شده است.

حبیب میرزایی، منشی این شورا هدف از ایجاد آن را رشد و تقویت همدیگر پذیری، انسجام مردم اشترلی مقیم نیلی، فعالیت های مدنی و دادخواهی، تقویت روند صلح با باندگروپ های مسلح در اشترلی و دادخواهی مساعدت برای مردم این ولسوالی از سوی حکومت بیان کرد.

فاطمه رضوانی، معاون شورا نیز از والی دایکندی خواست تا مشکلات مردم اشترلی را شناسایی کرده و برای حل آن اقدام کند.

با این وجود جان محمد بیانی ولسوال اشترلی یکی از مشکلات اساسی که مردم را جنگ و ناامنی ها از سوی باند گروپ های مسلح غیر مسئول بیان کرد و نقش این شورا را در هماهنگی با اداره محلی مهم دانست.

در همین حال مسئولین اداره محلی از ایجاد این شورا استقبال نمودند. فاطمه اکبری، معاون امور اجتماعی والی دایکندی گفت: مردم اشترلی محروم نه بلکه دارای ظرفیت انسانی خوبی است. او تعهد سپرد که مسئولین اداره محلی برای رفع مشکلات مردم اشترلی تلاش خواهند کرد.

ضیا همدرد، والی دایکندی گفت: "شورای اجتماعی و مردمی ولسوالی اشترلی مقیم مرکز دایکندی برای ما به عنوان یک نهاد رسمی است و آنچه امکانات داشته باشیم در اختیار این شورا قرار می‏دهیم."

والی دایکندی مشکلات امنیتی افغانستان و بخصوص ولایت دایکندی را تأسف بار خواند و گفت: روی این مسئله کار بنیادی از سوی حکومت صورت نگرفته است.

وی بیان داشت، مردم دایکندی با دو تهدید امنیتی «باند گروپ های مسلح غیرمسئول در اشترلی و گروه طالبان در نوارمرزی ها» مواجه است.

همدرد گفت: مردم دایکندی با تهدید بزرگ از سوی طالبان در بهار پیش‏رو مواجه خواهند بود و وی این مشکل را با مسئولین مرکزی نیز شریک کرده است.

این شورای اجتماعی و مردمی ولسوالی اشترلی مقیم مرکز ولایت دایکندی درحالی افتتاح می‏گردد که یکی از چالشهای اساسی مردم این ولسوالی مسلحین غیر مسئول است که به گفته مردم  بیش از 10 سال است در این ولسوالی حکومت موازی تشکیل دادند و همواره از مردم باج گیری می‏کنند. اما هر والی که در دایکندی در مدت این سالها مقرر گردید، این مسئله را کارخانگی شان قلم داد کرد و سرانجام این کارخانگی را حل ناشده با خود از ولایت برد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 دلو 1399 22:15
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران