باشندگان ولسوالی پاتو: "اگر به مشکلات مخابراتی ما رسیدگی نشود اعتراضات گسترده را راه اندازی خواهند کرد"

باشندگان ولسوالی پاتو ولایت دایکندی از نبود شبکه های مخابراتی در این ولسوالی شکایت دارند و مسئولین اداره محلی را به بی ‎توجهی در قبال سرنوشت مردم متهم می‏کنند. آنان به بستن دروازه ریاست مخابرات و اعتراضات گسترده مدنی هشدار می‎دهند.

به گفته این باشندگان، پاتو باوجودیکه یک ولسوالی است اما تاهنوز از هیچ شبکه مخابراتی برخوردار نیست.

حاجی امینی و غلام سخی حسنی دو تن از باشندگان این ولسوالی گفتند: وزارت مخابرات افغانستان برای این ولسوالی سه سایت مخابراتی را اختصاص داده است، اما حالا از سوی مسئولین محلی دایکندی این سایت ها نصب و فعال نمی‏شوند.

آنان در صورت حل نشدن این مشکل به اعتراضات و تحصن در مقابل ریاست مخابرات ولایت دایکندی هشدار می‏دهند.

به گفته این باشندگان، مردم ولسوالی پاتو برای ارتباط برقرار کردن با بیرون از مناطق شان، به کوه‎ ها و کوتل ها متوسل می‎گردند.‏

در همین حال غلام علی رجایی، دیگر باشنده قخور ولسوالی پاتو گفت: در شرایط ناامنی ها و تهدیدات امنیتی از سوی طالبان، بنابر نبود شبکه های مخابراتی در این ولسوالی مردم نمی‏توانند صدای شان را به مسئولین درجه اول ولایت دایکندی برسانند.

با این وجود فرامرز مهدوی که سرپرست مخابرات ولسوالی پاتو است، با تأیید این مشکلات گفت: بعد از اینکه صدای شان در ولایت دایکندی شنیده نشد، به وزارت مخابرات رجوع کرده‏اند اما هربار وعده و نویدهای دروغین برای شان داده می‏شود.

او افزود: پاتو تنها ولسوالی در دایکندی است که بصورت کامل از شبکه های مخابراتی برخوردار نیست و تا حالا هیچ اقدام عملی برای رفع این مشکل از سوی مسئولین صورت نگرفته است.

در همین حال، مسئولان در ریاست مخابرات ولایت دایکندی این مشکلات را پذیرفته و حل مشکلات مخابراتی مردم آن ولسوالی را در اولویت کاری شان بیان می کنند.

لطف الله شریعتی، رئیس مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ولایت دایکندی گفت: پاتو تنها ولسوالی در دایکندی است که مردم آن بصورت همه جانبه از خدمات مخابراتی محروم اند.

او گفت: در پلان سال 1400 خورشیدی تصمیم دارند تا سه سایت مخابراتی را از طریق افغان تلیکام و اداره اترا در این ولسوالی فعال کنند.

بر اساس گفته های ریاست مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، قرار است در سال مالی 1400 خورشیدی، 16 سایت مخابراتی در نقاط مختلف ولایت دایکندی نصب و فعال سازی شود که ولسوالی پاتو نیز شامل آن است.

این در حالیست که زمستان سال گذشته نیز لطف الله شریعتی، رئیس مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ولایت دایکندی گفته بود، در سال 1399 خورشیدی سه سایت مخابراتی در پاتو فعال خواهد شد اما این سخنان به واقعیت تبدیل نگردید، حالا دیده شود که در سال پیش‏رو چه خواهند کرد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 دلو 1399 16:01
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران