تعمیر یک مرکز صحی توسط مردم چهاراسپان ساخته می شود

توسط سلطان علی جوادی 20 دلو, 1399 443 0

 باشندگان قریه چهاراسپان ولسوالی شهرستان دایکندی به مناسبت روز مادر سنگ تهداب یک مرکز صحی را گذاشتند. قرار است، این مرکزصحی با هزینه مردمی ساخته شود.

محمد اکبرباهنر یکی از برزگان محل به شبکه رادیونسیم گفت: در قریه چهار اسپان بیش از یک هزار فامیل زندگی می‎کنند و تا هنوز به مرکز صحی اساسی دسترسی ندارند. 

او گفت: نبود مرکز صحی اساسی باعث شده اند که در بعضی مواقع مریضان حین انتقال به مراکز صحی دیگر در مسیر راه جان بی‏بازند. وی افزود: مردم در این قسمت دادخواهی های زیادی نمودند، اما به هر دروازه‏‏ی رفتند، جواب رد دریافت کردند و بالاخره تصمیم گرفتند که خود مردم اقدام نمایند.

در همین حال، سخی سعادت یکی دیگر از باشندگان محل می گوید، زمین این مرکز صحی به مساحت 4 جریب زمین از سوی شخصی بنام محمود احمدی اهدا شده و قرار است در زیربنایی 13*21 در یک منزل با داشتن 12 اتاق ساخته شود.

او از نهادهای خیریه و مردم می خواهد، تا با همکاری مالی شان در قسمت ساخت و تکمیل شدن این مرکز صحی مردم چهار اسپان را یاری رسانند.

با این حال، اسحاق علی درمان رئیس صحت عامه دایکندی از اقدام مردم چهاراسپان استقبال نموده می‏گوید، ریاست صحت عامه دایکندی آنچه در توان داشته باشد، در راستایی تکمیل شدن این مرکز صحی کنار مردم خواهد بود.

رئیس صحت عامه افزود: تا اکنون ساختمان 8 مرکز صحی در این ولایت توسط مردم ساخته شده اند.

قابل ذکر است، براساس گفته های مسئولان صحت دایکندی تا هنوز بیس از 60 درصد مراکز صحی دایکندی فاقد تعمیر اساسی می‎باشد.

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران