شهر نیلی  به برق وصل شد

توسط سلطان علی جوادی 09 دلو, 1399 732 0

پس از سال ها انتظار؛ مسئولان درآمریت برشنا شرکت ولایت دایکندی به شبکه رادیونسیم می‎گویند، روند برق رسانی از طریق بند برق سوختوک به شکل آزمایشی آغاز شده است.

قربان علی مصدیق آمر برشنا شرکت در ولایت دایکندی گفت: تمام کار بند برق سوختوک مرکز ولایت دایکندی تکمیل و از ساعت 10 شب گذشته روند برق رسانی به مرکز شهر نیلی به شکل آزمایشی آغاز شده است.

این بند برق در7 کیلومتری مرکز ولایت دایکندی بالای دریای لزیر با هزینه 4.9 میلیون دالر در سال 1394 آغاز شده بود و پس از 5 سال به پایه اکمال رسیده است.

به گقته آمر برشنا شرکت ولایت دایکندی این بند برق با داشتن دو توربین ظرفیت تولید 700 کیلووات برق را دارد و می تواند بیش 2 هزار مشترک را تحت پوشش خدمات برق رسانی قرار دهد.

در همین حال، باشندگان ولایت دایکندی که سال‎ها انتظار فعال سازی این بندبرق را داشته اند، از آغاز روند برق سانی استقبال می کنند، اما می گویند، این برق پاسخگوی نیازمندی های مردم نخواهد بود.

آنان می گویند، از این برق در کنار ادارات دولتی برای مردم نیز باید توزیع شده و ظرفیت تولید این برق افزایش یابد.

آمر برشنا شرکت دایکندی می گوید، قرار است در نخست برای ادارات دولتی و ساحه ماستر پلان شهری برق توزیع شود و بعد از آن؛ با توجه به ظرفیت موجود برای منازل خارج از ماستر پلان شهری توزیع خواهد شد.

وی از مردم خواست که به پایه‏های اصلی برق نزدیک نشده و یا کدام چیزی را روی سیم ها نه اندازند که خطر مرگ را درپی دارد.

این بند برق در قریه سوختوک مرکز ولایت دایکندی موقعیت داشته و دارای 7 کیلومتر طول، 160 متر عرض و 35 متر ارتفاع می باشد.

دایکندی تنها می باشد که تا اکنون دولت برای شهروندان اش عرضه خدمات برق رسانی ندارد، بلکه مردم با امکانات دست داشته شان خانه های شان با استفاده های از سولرهای آفتابی روشن ساخته اند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران