واکنش فعالین اجتماعی؛ "مقامات دایکندی در رابطه عمل‏کرد اخیرشان به مردم پاسخ بدهند"

 

شماری از جوانان و فعالان اجتماعی دایکندی از آدرس انجمن رشد معلولین و نهاد پویش افکار نوین طی برگزاری کنفرانس مطبوعاتی، از مقامات دولتی این ولایت در رابطه به سفر اخیر شان به کابل و شایعات که در این اواخر درباره فساد اخلاقی عده‎‌ای از مقامات دست به دست می‏‎گردد خواهان روشنایی موضوعات شدند.

خلیل رحیمی، مسئول نهاد پویش افکار نوین گفت: والی و دیگر روئسای سکتورهای دولتی دایکندی باید در رابطه به دستآورد سفر یک ماهه شان به کابل با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی برای مردم دایکندی پاسخ بدهند.

او در رابطه به شایعات اخیری که پیرامون فساد اخلاقی عده‏ی از مقامات ولایت دایکندی در کابل و دایکندی دست به دست می‏شود نیز واکنش نشان داده بیان داشت، این موضوع آبروی مردم دایکندی را جریحه دار کرده است و باید عاملین آن شناسایی گردد.

محمد دانش، مسئول انجمن رشد معلولین نیز حکومت محلی را به حزب گرایی متهم کرده و در ادامه علاوه نمود که والی دایکندی همواره فعالان این ولایت را که صدای شان را در برابر بی‎‌عدالتی ها بلند کرده‌‏اند تهدید نموده است.

او نیز از اداره محلی دایکندی در رابطه به رفتارهای اخیر شان خواهان برگزاری کنفرانس مطبوعاتی و پاسخگوی برای مردم شد.

برگزار کنندگان این کنفرانس مطبوعاتی یک قطع نامه 6 ماده‏‌ای را به خوانش گرفتند که منظوری بودجه میدان هوایی دایکندی، افتتاح بندبرق سوختوک و شروع کار پروژه برق سولری از دیگر خواسته های شان بود.

در این قطع نامه همچنان گفته شده که عرضه خدمات در همه‌‏ی سکتورهای ولایت دایکندی ضعیف است.

آنها همچنان تهدید محمد دانش مسئول انجمن رشد معلولین از سوی والی را نیز نقض آزادی بیان دانسته و در کنار آن از هیئت جرائم سنگین که از کابل جهت بررسی مصرف بودجه‎‌ی ویروس کرونا آمده‎‌اند نیز خواستند که این موضوع را جدی پیگیری کنند.

از مهم ترین خواسته های برگزار کنندگان این کنفرانس در قطع نامه شان، تبدیلی والی فعلی دایکندی از سوی حکومت افغانستان بود که به باور آنها آقای همدرد در طی 8 ماه کاری در ولایت دایکندی نتوانسته پروژه های انکشافی سال جاری را بصورت کامل تطبیق کند.

این کنفرانس در حالی برگزار می‏گردد که درمدت کمتر از یک ماه پیش ضیاء همدرد والی دایکندی همراه با معاون اداری خویش و شمار از روئسای ادارات دولتی و وکلای شورای ولایتی جهت دادخواهی به کابل سفر نموده بودند که این سفر آنها باعث برانگیخته شدن ابهامات زیاد در میان مردم گردیده است اما این مقامات در جریان روزهای گذشته به دایکندی بازگشتند و هنوز مشخص نیست که دستآورد شان از این سفر چه بوده است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 دلو 1399 21:20
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران