افزایش علاقمندی مردم دایکندی به اخذ تذکره الکترونیکی

توسط سلطان علی جوادی 02 دلو, 1399 656 0

مسئولان در مدیریت شعبه مرکزی توزیع تذکره الکترونیکی ولایت دایکندی از افزایش مراجعه مردم جهت اخذ تذکره الکترونیکی خبر می‎دهند.

محمد امیر فرهنگ مدیر مرکز اول توزیع تذکره الکترونیکی می‏‌گوید، تا اکنون بیش از 9 هزار خانواده فورم معلومات شان را جهت اخذ تذکره الکترونیکی به این اداره سپرده اند و نیز برای4500 تن از شهروندان این ولایت تذکره الکترونیکی توزیع شده اند.

وی افزود: روند جمع آوری و توزیع فورم برای متقاضیان تذکره الکترونیکی در ماه سنبله سال روان در دایکندی آغاز شد و در اوایل حضور مردم بسیار کمرنگ بود، اما در این اواخر حضور مردم جهت ثبت فورم و اخذ و تذکره الکترونیکی افزایش یافته اند و روزانه بیش از 200 خانواده در این مرکز مراجعه می‌کنند.

فرهنگ افزود: طی چند روز آینده دومین مرکز توزیع تذکره الکترونیکی در قریه خوالک مرکز ولایت فعال خواهد شد و در آینده‏‌ها در ولسوالی ها نیز گسترش خواهد یافت.

در همین حال، آگاهان توزیع تذکره الکترونیکی را برای ایجاد حکومتداری خوب، تامین امنیت و رشد دموکراسی مهم می‌خوانند. 

رحمت الله شریعتی یک تن از آگاهان می‎گوید، تذکره الکترونیکی،‌‌ مزایایی متقابل برای مردم و حکومت دارد؛ مردم با داشتن تذکره‌های موثق و قابل اعتماد، به خدماتی دسترسی خواهند داشت که تاحد زیادی حقوق و نیازهای شهروندان را مرفوع می سازد و حکومت نیز از طریق آن، بهتر و بیشتر قادر به تشخیص نیازها، برنامه ریزی و اجرا خواهد بود.

این آگاهان تامین امنیت اقتصادی، کاهش جرایم، مبازره با فساد اداری را از دیگر مفیدیت های این تذکره بیان می‌کنند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران