طالبان: مبلغ‎ زاده ‎های اشترلی به این گروه پیوسته است

توسط سلطانعلی جوادی 15 عقرب, 1399 2953 0

گروه طالبان در وبسایت رسمی خویش با نشر یک مصاحبه ویدیویی دوازده دقیقه‌ی از پیوستن مبلغ‎زاده‌های ولسوالی اشترلی دایکندی به این گروه خبر داده است.

در این مصاحبه، مولوی ثاقب عضو حلقه مرکزی دعوت و ارشاد امارت اسلامی می‏گوید، مبلغ‎زاده‎ها با اعضای رهبری گروه طالبان در تماس شده و خواهان پیوستن به این گروه گردیدند. او گفته است، بعد از دریافت این درخواست؛ امارت اسلامی با آن‏ها در تماس شده و بعد از تشکیل چند جلسه و ملاقات، دعوت آن‎ها را پذیرفته‎اند.

در این مصاحبه نیز شخصی به نمایندگی از مبلغ‎زاده‎ها صحبت نموده می‎گوید، ما در حضور جمع به نمایندگی از ملت مجاهد دایکندی از امارت اسلامی افغانستان بیعت کرده و بعد از این از دستورات امارت اسلامی پیروی می‎کنیم.

در این مصاحبه مولوی ثاقب، مبلغ‎زاده‎ها را اشخاص پرنفوذ و مقتدر بیان کرده و گفته است، مبلغ‎زاده ها حدود 350 الی 400 نفر مسلح دارد و حکومت در قلمرو آنها هیچ‏گونه گشت وگذار کرده نمی‏ توانند.

درهمین حال، محمدباقر مبلغ‏زاده به شبکه رادیونسیم موضوع پیوستن اش به گروه طالبان را رده و آن را دسیسه سازی از سوی رقیب‏ هایش بیان داشت. او گفت: رقبای من از دیگر طریق نتوانستند، حالا درصدد آن است که مرا بدنام ساخته و و برچسب طالب‌گرایی بزنند.

خبر پیوستن مبلغ‎زاده‎ها به گروه طالبان در حالی در صفحات اجتماعی دست به دست می‎شود که پروسه صلح ولسوالی اشترلی از چند ماه بدینسو میان اداره محلی دایکندی و افراد مسلح غیرمسئول جریان دارد. 

 اداره محلی دایکندی تا اکنون در پیوند به خبر گروه طالبان مبنی بر پیوستن مبلغ‏زاده ها به این گروه واکنش نشان نداده‏ است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 15 عقرب 1399 16:55
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران