شکایت‌ها از افزایش واقعات جنایی در مرکز دایکندی

توسط سلطانعلی جوادی 29 میزان, 1399 214 0

شکایت‌ها از افزایش واقعات جنایی در مرکز دایکندی

باشندگان شهر نیلی مرکز ولایت دایکندی از افزایش واقعات جنایی از جمله؛ سرقت و دزدی اموال و اجناس و موتورسایکل در این شهر اظهار نگرانی کرده و مسئولان امنیتی را در راستایی تامین امنیت مردم به کوتاهی متهم می‎کنند.

آنان می‌گویند، هیچ اموال و اجناس شان در بیرون از منزل و پیش روی دکان‌های شان مصئون نیستند.

آنان می‎گویند، در این اواخر سرقت موتورسایکل در این شهر افزایش یافته و روزانه شاهد یک الی دو قضیه می‌باشند.

باشندگان نیلی می‌افزایند، با آن‌که نفوس این شهر اندک می‎باشد، اما با افزایش نفوس، جرایم جنایی افزایش خواهند یافت، نیاز جدیست اقدامات موثر و برخوردهای قاطعانه علیه مجرمین از همین حالا صورت گیرد.

در همین حال، محمدمجاهد مدیر عمومی مبارزه باجرایم جنایی قوماندانی امنیه دایکندی شکایت مردم را پذیرفته و از افزایش رویدادهای جرایم سرقت و دزدی در این ولایت خبر می‎دهد.

 او می‎گوید، در جریان ۶ ماه سال روان ۲۰ قضیه سرقت موتورسایکل و اموال و اجناس مردم صورت گرفته اند که در پیوند به این قضایا، ۲۹ منظون بازداشت شده‌اند.

مجاهد دلیل افزایش جرایم سرقت را افزایش آمار معتادین و آزادسازی شماری از سارقین و رهزنان از زندان بیان داشت.

 او گفت: با شیوع ویروس کرونا نزدیک به ۱۰۰ تن از سارقین و رهزنان از دایکندی آزاد شدند و حتی یک تعداد شان دوباره به ارتکاب جرایم دزدی بازداشت شدند.

وی علاوه نمود: بیشترین این رویدادها در ولسوالی مرکز صورت گرفته است. 

مدیرجنایی افزود: از اوایل سال روان تا اکنون ۲۶۳ رویداد جنایی در سطح این ولایت به وقوع پیوسته اند که در پیوند به این قضایا، ۸۶۶ تن بازداشت شده‌اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران