محمدصادق مرادی به حیث فرمانده جدید دایکندی معرفی شد

محمدصادق مرادی به حیث فرمانده جدید دایکندی معرفی شد

محمدصادق مرادی فرمانده قبلی ولایت بامیان کارش را به حیث قومندان جدید امنیه ولایت دایکندی آغاز نمود.

آقای مرادی مبارزه با فساد اداری، مسلکی سازی نیروهای امنیتی، کاهش گراف جرایم جنایی، ایجاد هماهنگی میان نیروهای امنیتی و تامین امنیت عمومی را از اولویت‎های کاری خویش بیان نمود.

او با بیان این‌که در ولایت بامیان تغییرات و اصلاحات مثبتی را دربخش نظام بوجود آورده و در ولایت دایکندی نیز صادقانه و بی طرفانه کار خواهد کرد. اما مردم و فعالان جامعه مدنی بامیان از کارکردها و مدیریت آقای مرادی به نیکی یاد نمی‌کنند، بلکه می‎گویند: در دوره ماموریت وی رویدادهای جنایی چون؛ قتل، تجاوز جنسی و سرقت‎های مسلحانه در ولایت بامیان افزایش یافته بودند، اما فرمانده پولیس بامیان در مدیریت این رویدادها ناکام بود.

با این حال، علی احمد احمدی رئیس شورای علمای دایکندی می‌گوید، نیروهای این ولایت با دو گروه طالبان و افراد مسلح غیرمسئول مواجه اند و به همین دلیل مردم دایکندی از قومندان جدید امنیه توقع دارند تا در امنیت و مهار افراد مسلح غیرمسئول توجه ویژه داشته باشد.

از سوی دیگر، محمدعلی ارزگانی معاون والی دایکندی در معرفی آقای مردای گفت: سه واحد اداری این ولایت در تهدیدات بلند امنیتی قرار دارند و در جریان سال روان حدود 120 نفر شهید و زخمی شده اند.

او افزود: به دلیل نبود کندک اردوی ملی در دایکندی تمام مسئولیت‎های جنگ بدوش پولیس قرار دارد و نیاز جدیست یک مدیریت قوی و هماهنگی خوبی میان نیروهای امنیتی ایجاد شود.

احمد حسن زاده رئیس پولیس محلی وزارت داخله جهت معرفی آقای مرادی به دایکندی سفر کرده گفت: امنیت تنها وظیفه پولیس نه بلکه تمام مردم دایکندی بعد از این نیز باید با نیروهای امنیتی همکار باشند تا زمینه بهتر برای پیشرفت فراهم گردد.

اما غیرت جواهری، وکیل شورای ولایتی دایکندی از نماینده وزارت داخله خواست با تمام شهروندان کشور به دیده یکسان نگریسته و برای نیروهای امنیتی دایکندی نیزتجهیزات نظامی مدنظر بگیرد.

حالا دیده شود، آقای مرادی با این مشکلات چگونه مبارزه خواهد کرد؟ یا اینکه مردم دایکندی مثل مردم بامیان به جاده‌ها برآمده و خواهان استعفا وی گردد، یا اینکه با رفتن او همه متاثر گردد. باید منتظر بود و گذر زمان همه چیز را روشن خواهد ساخت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران