اداره محلی دایکندی: به قضیه یاسین مطابق به قانون رسیدگی می‌شود

اداره محلی دایکندی: به قضیه یاسین مطابق به قانون رسیدگی می‌شود

در پی انتشار خبری از سوی شبکه رادیونسیم مبنی‌بر لت‌و‌کوب شدن جوانی به نام یاسین باشنده قریه شیش مرکز ولایت دایکندی توسط همسایه‌اش و اعتراض پدر او گفته بود؛ قانون بالای افراد زورمند تطبیق نمی‌شود، دفتر مطبوعات اداره محلی دایکندی با نشر اعلامیه‌ای گفته است، محمدضیا همدرد والی دایکندی پس از بررسی قضیه به نهادهای امنیتی، عدلی و قضایی هدایت داده است تا به قضیه متذکره غیرجانب‌دارانه و مطابق به قانون رسیدگی نمایند.

در اعلامیه آمده است، والی دایکندی به تمام شهروندان این ولایت اطمینان می‌دهد که در دستگاه حکومت وی قانون بالای همه به صورت یکسان تطبیق می‌شود و هیچ نهادی نمی‌تواند قانون را نادیده بگیرد و حق افرادِ متضرر را پای‌مال کند.

موسی پدر یاسین ۱۸ساله مدعی است، حدود دو ماه قبل پسرش توسط یکی از همسایه‌هایش در قریه شیش ساحه مرکز ولایت دایکندی به وسیله چوب مورد ضرب و‌شتم قرار گرفته و از ناحیه سر آسیب دیده است.

او امروز پسرش را به حالت کوما پیش دروازه قوماندانی امنیه دایکندی آورده و خواهان بازداشت عامل این قضیه هست.

او گفت: پسرش را جهت تداوی به کابل انتقال داده بود، اما دکتران جواب رد داده است.

پدر یاسین می‌گوید، این عامل این قضیه آزادانه گشت‌وگذار می‌کند و مرا تهدید به مرگ می‌نماید، اما از سوی نهادهای امنیتی بازداشت نمی‌شود.

در همین حال، مسئولان در حوزه اول امنیتی این قضیه را دعوای حقوقی بر سر زمین دانسته می‌گویند، این باعث شده که بین طرفین جنگـ مغلوبه صورت گیرد و یاسین نام در این درگیری از ناحیه سر آسیب ببیند.

به گفته مسئولان حوزه امنیتی، دوسیه طرفین یک بار به سارنوال فرستاده شده بود، اما ریاست سارنوالی جهت تکمیل معلومات و تحقیقات بیشتر دوباره به این حوزه فرستاده اند که کار روی دوسیه‌ آن‌ها جریان دارد و امروز نهایی و دوباره به سارنوالی فرستاده خواهند شد.

آنها یادآوری نمودند، طرف مقابل قضیه هم ۱۴ قلم مشاهدات لت وکوبی و ضرب وجرح دارد.

مسئولان حوزه امنیتی هیچ‌گونه بی‌توجهی و سهل‌انگاری در این قضیه را نپذیرفته و تاکید دارند آنچه در صلاحیت شان بوده انجام داده اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران