فریا «الله اکبر» بر علیه طالبان در جاده های مرکز دایکندی بلند شد

 

صدها تن از باشندگان ولایت دایکندی، منصوبین حکومتی، جامعه مدنی، اعضای شورای ولایتی، علمای دین، جوانان و زنان دایکندی امشب در جاده های شهر نیلی گرد آمده و با شعار های الله اکبر، مرگ بر طالبان و حامیان شان، راه پیمای کردند.

در قطع نامه که از سوی محمدانور شهاب، رئیس شبکه جامعه مدنی دایکندی به خوانش گرفته شد، آمده بود که مردم دایکندی از طالبان و حامیان شان بیزار اند و دیگر افغانستان لانه امن برای این گروه نخواهد بود.

آقای شهاب همچنان گفت: طالبان چندین سال مردم را به خاک و خون کشاندند و بر زنان و کودکان رحم نکردند، حالا مردم افغانستان و بخصوص دایکندی دیگر از ظلم این گروه به سطوح آمدند و دیگر تحمل جنایات این گروه را ندارند.

در این راه پیمای دسته های مختلفی از ساحات مرکز ولایت دایکندی و حتی از ولسوالی شهرستان به شهر نیلی آمدند و اشتراک کردند.

فاطمه نعیمی، وکیل شورای ولایتی خطاب به طالبان گفت: مردم افغانستان شما را از زندان رها کردند اما شما در مقابل، ملت افغانستان را به خاک و خون کشاندید اما حالا در مقابل قیام مردم قرار گرفتید.

عزیزه ذبیحی، یک تن از جوانان دایکندی هدف از این راه پیمای را نعره الله اکبر در مقابل ظلم طالبان بیان داشته و از مردم دیگر ولایات نیز خواست تا این کمپاین را ادامه بدهند.

قابل ذکر است که این کمپاین برعلیه گروه طالبان و در حمایت از نظام جمهوری و نیروهای امنیتی و دفاعی در شب‎‎‎‎‎‎‎های گذشته در چندین ولایات افغانستان از جمله هرات، کابل، بامیان، بدخشان و پروان راه اندازی شده بود و قرار است در سایر ولایات نیز ادامه داشته باشد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران