از زخمی شدن یک باشنده ولسوالی خدیر تا ادعای دست داشتن حلقات و افراد وابسته به یک وکیل شورای ولایتی دایکندی

 

علی اکبر یعقوبی باشنده قریه کورگه علیا ولسوالی خدیر دایکندی مدعی است در  تاریخ 27 جوزا 1400 هجری، شب هنگام توسط افراد وابسته به ذکریا هاشمی وکیل شورای ولایتی دایکندی، محمد نوراکبری رئیس دفتر معاونیت اول ریاست جمهوری و جاوید اکبری معاون اپراتیفی ریاست امنیت ملی دایکندی توسط ضربات چاقو به شدت زخمی شده است.

هادی یعقوبی پسر علی اکبر یعقوبی به شبکه رادیو نسیم گفت: شب یکشنبه هفته گذشته، دو فرد در منطقه کورگه علیا با چاقو بالای پدرش حمله کرده و او را هدف قرار داده است.

او می‎‎‎‎‎‎‎گوید، به بدن پدرش 5 ضربه چاقو وارد شده است و فعلا در شفاخانه زهرابیات مرکز ولایت تحت تداوی قرار دارد.

او افزود: این فرد خادم نوری و پسرش بوده که پس از آن شب خودش را به پولیس دایکندی تسلیم نموده است.

هادی یعقوبی مدعی است که منشأ چنین رویدادها رقابت های حزبی و منطقوی بوده و دلیلش عدم حمایت پدرش از تیم انسجام به رهبری محمدنور اکبری است، که سرانجام محمدانور اکبری رئیس دفتر معاونیت اول ریاست جمهوری، ذکریا هاشمی وکیل شورای ولایتی دایکندی و جاوید اکبری معاون اپراتیفی ریاست امنیت ملی دایکندی تصمیم قتل پدرش را داشته‎‎‎‎‎‎‎‎‎اند.

او خواهان پیگیری بی‎‎‎‎‎‎طرفانه این موضوع از سوی نهادهای عدلی و قضایی می‎‎‎‎‎باشد.

این فرد مدعی است، چنین رویدادهای زیادی در گذشته نیز در مناطق شان به وقوع پیوسته اند، اما عاملان آن از سوی حکومت گرفتار و مجازات نمی‎‎‎‎‎‎‎شوند و اگر گرفتار شوند با دخالت ذکریا هاشمی و دیگر حلقات وی آزاد می‎‎‎‎‎‎شوند.

با این حال جاوید اکبری، معاون اپراتیفی ریاست امنیت ملی ولایت دایکندی دست داشتن در این قضیه را رد نموده گفت: شخص بنام علی اکبر یعقوبی را نمی‎‎‎‎‎‎‎شناسد.

در این رابطه خواستیم دیدگاه ذکریا هاشمی، وکیل شورای ولایتی دایکندی را داشته باشیم اما در مدت چند روز تلاش هم در شورای ولایتی و هم از طریق تماس تلفنی موفق به برقراری ارتباط با وی نشدیم.

برای وضاحت بیشتر موضوع به پولیس جنای دایکندی مراجعه کردیم، اما تحقیقات که از سوی بخش‎‎‎‎‎‎‎‎‎های جنایی قوماندانی امنیه صورت گرفته، عکس قضیه را نشان می‎‎‎‎‎‎‎دهد.

میرحیدر امیری، آمر کشف جرائم سازمان یافته در قوماندانی امنیه دایکندی گفت: پس از این‎که علی اکبر یعقوبی و خادم نوری شب همگام از مراسم قرآن خوانی به سمت منزل شان در حرکت بودند، در نخست علی اکبر یعقوبی با پسرش بالای خادم نوری حمله ور شدند، سپس پسران خادم نوری با چاقو علی اکبر یعقوبی را زخمی می‎سازند.

او عامل این قضیه را دعوای حقوقی بیان داشته علاوه داشت، اکنون خادم نوری تحت بازداشت پولیس قرار داشته و دوسیه مربوطه محول سارنوالی شده است.

در پاسخ به ادعای پسر علی اکبر یعقوبی که چنین قضایا دقیق بررسی نمی‎‎‎‎‎‎شوند و عاملین آن آزاد می‎‎‎‎‎شوند، پولیس دایکندی این ادعا را رد نموده می‎‎‎‎‎‎‎گوید؛ تمام قضایا به گونه بی‎‎‎‎‎طرف بررسی گردیده و محول نهادهای عدلی و قضای می‎‎‎‎‎‎‎شوند و برای این فرد شاید سوء ظن پیش آمده باشد.

شکایت ها ازدخالت های وکیل ذکر هاشمی در قضایا تازگی ندارد، بلکه سال های قبل نیز چنین مواردی از سوی رسانه ها به خصوص رادیو نسیم همگانی شده‎‎‎‎‎‎اند، اما آقای هاشمی همواره این اتهامات را رد کرده و آن را توطیه سیاسی خوانده است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران