دیدار جوانان دایکندی از پاسگاه های نیروهای امنیتی در ولسوالی پاتو

توسط احسان مهدوی 29 سرطان, 1400 938 0

شماری از جوانان ولایت دایکندی به سازمان دهی نماینده جوانان در زون مرکز کشور، به مناسبت عید سعید قربان از پاسگاه های نیروهای امنیتی و دفاعی واقع در قریه تمزان ولسوالی پاتو دیدوبازدید کردند.

عزیزه ذبیحی، نماینده جوانان در زون مرکز کشور گفت: بنابر خواست ریاست جمهوری نماینده شورای عالی جوانان با حضور شمار از جوانان ولایت دایکندی در هماهنگی با معاونیت امور اجتماعی از سنگرهای نیروهای امنیتی در ولسوالی پاتو دیدوبازدید نموده و عید را برای سربازان تبریک گفته اند.

او افزود: نیروهای امنیتی با روحیه خوب مبارزه می‎کنند، اما از لحاظ امکانات و تسلیحات دچار مشکلات اند.

بانو ذبیحی گفت: تقاضای جوانان از حکومت آغاز عملیات تصفیوی در ولسوالی پاتو و تجهیز بیشتر نیروهای امنیتی است، تا دیگر کسی شاهد آواره شدن خانواده ها به دلیل تهدیدات امنیتی نباشد.

در همین حال، جنرال باقر مرتضوی قوماندان امنیه دایکندی برای مردم اطمینان داده گفت: دایکندی خانه امن برای طالبان نیست و در جریان بیش از یک ماه جنگ، این گروه به جز خسارات مالی و جانی، هیچ دست آوردی نداشته است.

او گفت: مردم در کنار نیروهای امنیتی شان هستند و معادلات طالبان در دایکندی اشتباه بوده است.

از آقای مرتضوی پرسیدیم که برای بازپس گیری مناطق از دست رفته آیا برنامهِ روی دست دارد؟ اما مطابق پاسخ های قوماندان امنیه، اداره محلی تاکنون هیچ‎گونه پلان زود هنگام برای عملیات تصفیوی در پاتو ندارد و دلیلش را پراکندگی جنگ در نقاط مختلف دایکندی و محاصره این ولایت از چهار طرف از سوی طالبان بیان کرد.

از آغاز جنگ ها و درگیری میان نیروهای امنیتی با پشتبانی بسیج ها و خیزش های مردمی با گروه طالبان در ولسوالی پاتو بیش از یک ماه می‎گذرد، بر اساس آمارهای ثبت شدهِ حکومت، تا حال بیش از 2300 فامیل از نقاط مختلف ولسوالی پاتو بنابر تهدیدات امنیتی و یا سقوط مناطق شان بی‎جا شدند، اما حکومت تاکنون هیچ گونه تلاشی برای برگرداندن این خانواده ها به خانه های شان نداشته است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران